• |
ide | kryesore

Steven Gerard tërhiqet nga futbolli

Arkiva, Sport
gerard.jpg

Steven Gerrard është tërhequr nga futbolli i luajtur. Legjenda e futbollit anglez nuk do të jetë më në fushën e lojës pas plot 19 vjetësh. Në karrierën et ij ai numëron 862 ndeshje të luajtura, 212 gola të shënuar dhe 9 trofe të fituar.


“Jam shumë krenar që kam përjetuar gjithë këto momente të mrekullueshme në karrierën time”- është shprehur Gerdard.


Ish kapiteni i Liverpool u largua nga kjo skuadër një vit më parë për t’u akvitizuar në LA Galaxy, në SHBA.

Pas lajmit, shumë futbollistë të njohur e personalitete të futbollit kanë reaguar duke shprehur vlerësime për 36 –vjeçarin. /Lapsi.al

11-1 12-1 8-5 10-2 7-6 9-2

 

5-11 1-19

 

 

Kthehu