• |
ide | kryesore

VIDEO/ Liverpool fiton me përmbysje ndaj skuadrës së Shaqirit

Arkiva, Sport
liivivii-balëëin-650x358.jpg

Liverpooli ka shënuar fitore të thellë në ‘Anfield Road’ ndaj Stoke City ku luan Xherdan Shaqiri.


“Të kuqtë” fituan me përmbysje 4-1 duke e ngushtuar në 6 pikë diferencën me Chelsea që kryeson Premierligën.


Edhe pse Stoke kaloi e para në epërsi në minutën e 12’ nëpërmjet Walters, vendasit ia dolën të bëjnë përmbysjen e rezultatit, duke shënuar 4 gola.

Lallana, Firmino, Sturridge dhe Imbula me një autogol firmosën për fitoren e Liverpool.

Kthehu