• |
ide | kryesore

VIDEO/ Napoli shënon 2 gola të shpejtë në portën e Milan

Arkiva, Sport
2D178B1C00000578-0-image-a-51_1443991490126.jpg

Napoli ka shënuar dy gola brenda 9 minutave të para në ndeshjen ndaj Milanit. I pari ishte sulmuesi Lorenzo Insigne (‘6), i cili shënoi një gol të bukur, duke mposhtur portierin Gigi Donnarumma për epërsinë 1-0. Tre minuta më pas Callejon doli përball portierit të Milanit dhe e dërgoi topin në rrjetë duke ia kaluar topin në mes të këmbëve. Pasimin për të dy golat e dha Mertens.  Kthehu