• |
ide | kryesore

VIDEO/ Portieri lë portën dhe niset të bëjë vetë gol

Arkiva, Sport
por_1494247880-3611761.jpg

Në Serie B në Itali ka ndodhur diçka që nuk e shihni shpesh në futboll. Portieri i Trapanit, Mirko Pigliacelli nisi një kundërsulm të shpejtë duke lënë portën e tij. Ai dribloi kundërshtarët, por fatkeqësisht në fund nuk arriti të gjejë golin, pavarësisht se aksioni ishte tejet i rrezikshëm.