• |
ide | kryesore

Çfarë do ndodhë sot? Tahiri do të përballet me dosjen e ardhur nga Leçe

Arkiva, Të funditNë një kohë kur e gjithë dita e Premte u shoqërua me debate të forta, për heqjen e imunitetit tëdebutetit Tahiri mbrëmjen e djeshme në adrresë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ka mbëritur një dosje voluminoze nga prokuroria e Leçes.

Bëhët fjalë për një dosje voluminoze që shkon diku tek 380 ose 400 faqe, në të cilat prokuroria e Leçes, ka pasqyruar të gjithë hetimin e saj, lidhur me anëtarët dhe drejtuesit e kartelit të drogës, që drejtohej nga vllezërit Habilaj në Vlorë.

Dosja e mbëritur nga Leçe është studjuar me imtësi përgjatë gjithë natës së djeshme dhe se pritet që ditën e sotme ajo të jetë pjesë e diskutimeve të forta në mbledhjen e Komisionit të Imuniteteve në Kuvend. Prokurorët e Krimeve të Rënda nuk bëjnë asnjë koment rreth asaj që ka brenda kësaj dosje, por shtojnë se në ditët në vijim, mund të ketë dhe arrestime të zyrtarëve brenda rradhëve të policisë së Shtetit dhe Policisë së Vlorës.1 Comment

  1. e hoqet enverin ju qebesirat e stalinit per 65 vite jo,si ta hiqni mutin e stalinit rqamen kur kaq shum ju pelqejn qelbesirat e kriminelet.edhe po te ju dhjejn ju bertisni parti edvin o sa mir po na dhin.kafsh,lop,dele derra,krymba qenefi stalini jeni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *