• |
ide | kryesore

Rihanna në kopertinën e ‘Vogue Arabia’ shkakton diskutime (FOTO)

Paparazzi, Slider


Rihanna pozoi si Nefertiti, mbretëresha egjiptian për Vogue Arabia gjë që nuk është dhe aq rastësi pasi këngëtarja e ka tatuazh nën gjoks.

Ajo ndau me ndjekësit foto të kopertinës në Instagram dhe përtej komenteve pozitive, kishte edhe disa kritika. Problemi qëndron në faktin se dikush jo-arab, vendoset në kopertinën e një reviste arabe, kur ekzistojnë plot modele dhe figura të njohura vendase që mund të shfaqeshin në vend të saj. Quhet Vogue Arabia për një arsye. Diçka e ngjashme ndodhi edhe më herët me kopertinat e Bella dhe Gigi Hadid po në Vogue Arabia. Polemikat ishin të pakuptimta pasi të dy motrat modele janë gjysmë palestineze dhe muslimane.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *