• |
ide | kryesore

VIDEO/ Nervozohet trajneri i Hoffenheim, godet tifozin me shishe

Sport


Kush e pa ndeshjen e së shtunës kur Hoffenheim humbi 3-1 në shtëpi përballë Borussia Mönchengladbach vuri re zemërimin e trajnerit Julian Nagelsmann. Por jo vetëm kaq. Në pësimin e golit të parë ai flaku një shishe uji në tribunë duke goditur në kokë një tifoz. Tekniku e vuri re se e teproi dhe kërkoi menjëherë falje në distancë.

Në fund të ndeshjes trajneri i ri shkoi në tribunë për t’i kërkuar falje tifozit. Viktima i tha se ishte mirë dhe se nuk i kishte ngelur qejfi me Nagelsmann: “Është çdo gjë “ok”. Nuk ndodhi asgjë. Emocionet janë pjesë e lojës” – tha ai. Më pas trajneri kërkoi falje edhe publikisht: “Ishte një gjest idiot që nuk më takon dhe që nuk dok të ndodhë më. I kërkoj falje tifozit të goditur” –tha ai. ©LAPSI.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *