• |
ide | kryesore

Gazetarja tregon se kush e ka sjellë dosjen me përgjimet e Vangjush Dakos

Lajme, Të fundit


Pas daljet publike të Lulzim Bashës ku u shpreh se Vangjush Dako është përgjuar nga shërbimet e huaja dhe ka lidhje me aktivitete kriminale, dalin detaje të reja në skena për këtë çështje.

Ka qenë gazetarja e kronikës Anduena Llabani ajo e cila është shprehur natën e mbrëmshme në ‘Opinion’ se “Eulex ka sjelle një dosje ndaj tij”.

Eulex ka sjelle një dosje ndaj tij, por edhe kjo nuk konfirmohet zyrtarisht”, – u shpreh Llabani në emision.

Ndërkohë, sipas Blendi Fevziu, duke cituar disa deputetë të PD-së në komunikimet që kanë patur me gazetarin u shpreh se në “ditët në vijim do botojnë fakte konkrete nga dosja që kanë në dispozicion po mbetet për t’u parë se deri tani jemi në kuadrin e deklaratave”.

 


3 Comments

  1. O gazetare blloku, Eulex smerret fare me ate pune. Te gjith e dine qe prokuroria dhe Shiku i Ajazit komandoheshin nga Berisha, te gjitha regjistrimet ca ka nxjerr deri me sot PD jan regjistrime qe shiku dhe prokuroria ia kan cuar PD

  2. Nje pyetj kam une… si dalin keto dosjet keshtu ne publik pa pike problemi fare..
    U bene dosjet e prokurorise si bileta autobuzi.
    Ne amerike thuet se prokuroret qe kompromentojne dosjet e hetimit per kriminelet jane me te keqinj se kriminelet vete. Sepse tani shume aktore politike , kriminale, financiare etj etj. mund te krojojne ose deformojne prova te cilat do ti jepnin nje rrjedhe komplet tjeter hetimeve.

  3. GJITHCKA THOTE Z.SALI BERISHA KANE REZULTUAR TE SAKTA.PASTAJ NGA I KA MARRE E KU I KA GJETUR PAK RENDESI KA.NE PO BESOJME VERBALISHT GJDO GJE QE THOTE KRYEMINISTRI ME MASHTRUES I TERE KOHRAVE NE PLURARIZEM EDHE PSE E DIME QE GENJEN NGA MJESI NE DARKE.KESAJ I THONE UJKU DUKE TE NGRENE NE FELE TE BYTHES NE THEMI ZOT BEJE ENDER.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *