• |
ide | kryesore

Grabitësit morën paratë nga sportelet e ADISA brenda në hipotekë

Lajme, Të fundit


Grabitja brenda në hipotekë nuk është kryer brenda një banke të nivelit të dytë, por në sportelet e ADISA ose Agjencia e Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara.

Agjensia shtetërore është një hapësirë brenda hipotekës, një qendër “one stop shop”, ku bizneset e vogla mund të marrin shërbime të ndryshme.

Duke përfituar nga radhët e gjata dhe nga kaosi i Hipotekës, grabitësit nuk e kanë pasur të vështirë të futen për të grabitur një sportel dhe për t’u larguar më pas me mjetin tip fuoristradë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *