• |
ide | kryesore

Moti i keq pezullon lundrimet në portin e Vlorës, vonesa në linjat e tragetëve

Lajme, Të fundit
Vlore porti.jpg


Moti i keq me reshje dhe erëra të forta ka sjellë pezullimin e lundrimit detar në portin e qytetit të Vlorës.

Mësohet  se pezullimi i lundrimit është bërë për shkak të detit të trazuar dhe me shumë dallgë.

Për shkak të motit të keq priten vonesa në linjën e tragetit Brindisi-Vlorë.

Nga ana tjetër, mësohet se në portin e Durrësit nuk paraqiten probleme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *