• |
ide | kryesore

Përplasje para kryeministrisë/ Minatorët përballen me policinë teksa tentojnë të hyjnë brenda

Lajme, Të funditTensione e përplasje ka pasur ditën e sotme mes minatorëve dhe policisë gjatë protestës së tyre përapara kryeministrisë.

Minatorët kanë tentuar të hyjnë në kryeministri dhe të takojnë Ramën, pasi nuk kanë marrë një përgjigje prej këtij të fundit pas 30 minutash.

Sipas minatorëve ka përfunduar afati kohor që i dhanë kryeministrit për miratimin e statusit të minatorit.

Rama është në zyrën e tij, pasi kishte mbledhje qeverie.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *