• |
ide | kryesore

Aksioni opozitar, Basha mbledh kryesinë dhe grupin parlamentar

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi në seli sot në mbrëmje grupin parlamentar dhe kryesinë e partisë për të diskutuar mbi vijimin e aksionit opozitar.

Pritet që në këtë mbledhje të merren vendime të rëndësishme, që lidhen me protestat në kuadër të thirrjes për mosbindje civile por edhe në lidhje me protestën e nesërme ku janë ftuar bizneset e vogla që për një orë të mbyllin dyqanet.


Javën e shkuar opozita mbajti një tubim duke bllokuar 4 akset kryesore të vendit në Vorë, Milot, Bradashesh dhe Çermë. Kjo protestë solli më pas edhe procedimin penal të disa eksponentëve të opozitës, pasi nuk kishin marrë leje për tubimin.

 

1 Comment

  1. o Lule vyshkur pa celur, boll bere teater se ti je kolona peste ne PD. Kushdo te ishte kryetar opozite do te kishte hedh Ramen per 24 ore me gjithe ate korrupsion dhe varferi qe eshte aty

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.