• |
ide | kryesore

Sulmi me furgon në Kanada/ Raportohen 9 të vdekur dhe 16 të plagosur

Lajme, Të fundit


9 të vdekur dhe 16 të plagosur nga sulmi me furgon mbi një turmë kalimtarësh në Toronto të Kanadasë. Policia vendase sqaroi se autori u arrestua nga policia disa blloqe me tej. Autoritetet ende nuk e kanë cilësuar një sulm terrorist, por po hetojnë në këtë pistë. Dëshmitarët thanë se panë një furgon të bardhë që u përlas mbi kalimtarët në një pedonale.

Ishin të shumtë ata që bërtisnin: “Ndaloni makinën”. Vetëm 18 milje më tej është duke u mbajtur një takim i ministrave të jashtëm të 7 vendeve më të industrializuara ku përfshihet Kanadaja, SHBA, Britania, Franca, Gjermania, Italia dhe Japonia. Në vendin e ngjarjes janë parë mjaft të lënduar të shtrirë në tokë. Ende nuk dihet identiteti ai autorit. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *