• |
ide | kryesore

VIDEO/ Furgoni përplas turmën e njerëzve në Kanada dhe largohet

Lajme, Të fundit


Një furgon ka përplasur një turmë këmbësorësh në Toronto të Kanadasë. Policia raportoi se janë të paktën 10 persona të plagosur. Sipas policisë vendase furgoni i bardhë është larguar pas incidentit. Po hetohet nëse bëhet fjalë për një ngjarje aksidentale apo një sulm terrorist.

Incidenti ndodhi në një pedonale, pak pas orës 13:00 me kohen lokale. Nga imazhet e para nga vendi i ngjarjes shihet një numër të madh automjetesh policie dhe të urgjencës.


1 Comment

  1. o hajdar, furgoni nuk u largua dhe shoferi eshte arrestuar. Re lutem merr nje perkthyes te ti perktheje lajmet se vete i thoke derrit daje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *