• |
ide | kryesore

Kujdes nga Berahino: tre fëmijë me tre gra të ndryshme në 48 ditë për sulmuesin e Stoke

Sport


Një futbollist që u bë, në një cast, i njohur në të gjithë botën, jo për prezantimet në fushë, por ato jashtë saj. Kjo është historia e Saido Berahino, sulmuesi i Stoke City, që në një muaj e gjysëm është bërë baba i tre fëmijëve me tre gra të ndryshme: ish-e fejuara Stephania Christoforou, ish-e dashura Chelsea Lovelace e një mikeshë infermiere me origjinë afrikane.

Sipas asaj që bën të ditur The Sun, emri i futbollistit nga Burundi shfaqet në dy certifikata lindje të dy fëmijëve që lindën në 30 maj e 17 qershor. I pari quhet Costa dhe ka lindur nga lidhja me ish-të fejuarën Stephania Christoforou, ndërsa Aniya Marie është fryt i raportit me Chelsea Lovelace. Por ka edhe një fëmijë të tretë, akoma të panjohur, lindur në 15 korrikun e kaluar nga raporti me infermieren.

Një tripletë e vecantë që bëri zhurmë shumë më tepër se performancat e tij në fushë, duke qenë se Berahino në dy vite e gjysëm ka shënuar vetëm dy gola, një nga të cilët pikërisht dy ditë më parë në ndeshjen e humbur 3-2 kundër Blackburn.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *