• |
ide | kryesore

Lajthit Erion Veliaj: Asnjë burrë nuk do të martohet me policën që i prenë gishtat (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku Erion Veliaj, pas deklaratës raciste ku i quajti banorët “shpellarë” dhe “njerëz pa rrënjë në këtë qytet”, vijon të bëjë deklarata skandaloze. Gjatë një takimi në Bashkinë e Tiranës, me disa banorë të Unazës, Veliaj tha se policses Ina Nuka, të cilës iu prentë gishtat prej kapsollave që u hodhën në protestë, i është shkatërruar jeta, pasi asnjë burrë nuk do të martohet me një vajzë me gishta të prera.


“Jemi të gjithë burra, i shkojnë sytë të martohet një burrë me një vajzë pa gishta?”, u shpreh Veliaj.


Kjo deklaratë seksiste, është një ofendim shumë i rëndë për të gjithë gratë apo personat me aftësi ndryshe, por halli i madh që ka zënë kryebashkiakun Veliaj dhe shefin e tij kryeministrin Rama, duket se po prodhon këto deklarata për të zhvendosur vëmendjen nga tenderi i paracaktuar dhe korruptiv, ku 40 milionë euro nga paratë e shqiptarëve do të shpenzohen për 2.2 kilometra rrugë./tpz.al

25 Comments

  1. O ZOT ÇFARE TURPI PER KRYEQYTETIN E SHQIPERISE TE DREJTOHET NGA NJE KOKERR HAJVANI, INJORANTI E PRAPANIKU !
   LUM AJOLA QE E KA !

 1. I plasi trapi lali kellires, ai do vetem propagande dhe lajme . U martua su martua, ai edhe grun vet e mori te keqperdorur mga harasani apo dhe te tjere. Po i ha shume palla Fikut per Ina-licen qe punon per rroge. Lali i ka mbush jasteket me EURO. Tani ndersen gjynafqaret , pa gishta, si protestues si polica. 2 gishtat i kane vdekje rilindasit.

  Ne nje kendveshtrim tjeter duhet te themi qe Fik-Kellira eshte nje qelbesire e nivelit te larte. Legen djale por i rrezikshem ne nje mjedis te paditurish dhe kulture bastarde sic po perpiqen ta kthejne perfundimisht Shqiperine.

  Varferi e skajshme, droge, krim, paligjshmeri, qytet i pajetueshem ne teresi.

  Papasterti ne cdo cep, transport mizerabel, rruge te ndyra, te ngushta, te zena nga lokale, tregtare, tregje pa fund. Te gjithe shesin ne cdo cep, kudo masaker urbane, pallate te shemtuara, ndertuar keqazi, shtesa pa fund, asnje parkim i rregullt. Trafik i keqorganizuar, i mbingarkuar pa arsye pervec mosarsyes se kryebashkiakeve Rama-Veliaj.
  Ska mjedis shplodhes as rekreative, as sportive, per askend, as per femije, as per te moshuar, ndotje ajri, ndotje pamore, ndotje akustike, zhurma, infrastrukture mizerabel, kabllo telefoni, fibre, interneti, rryme korenti, si rrjeta merimangash te varura neper pallate, shtylla , peme, ballkone, e kudo ku mund te ngecen.
  Kanalizime qe vijne ere, te amortizuara, nje shi dhe permbytet cdo rruge, uje i papijshem dhe me zor perdoret per larje dhe gatim,………………………………………………………………………..
  Kushtet mizerabel te jeteses ne Tirane jane te prekshme perdite per kedo Dhe cdo dite shtohen pa fund, dhe te mendosh qe Tirane e qeverisi Rama dhe po e qeveris Lali Eri, me nje shkeputje te vogel kur ishteBasha kryetar

  Nje qytet i botes se trete per nje vend te botes se trete

  Keni pare ta rrujne trapin pushtetaret e vendeve te botes se trete????

  Neser eshte 28 Nentori. Dite per reflektim , reflektim te atyre qe dhane gjithcka per Pavaresine dhe atyre qe po e denatyralizojne Shqiperine, Votoni LaliKelliren per 2019!

  Ec lale lun Juvja sonte!!!! fitore per shefin!

 2. o maskara ti kujton se sjo vajze e mjere k a karakterin e mamit tat qe nuk ngeli njeri nga ato te deges ne uren vajgurore e berat pa e shkerdhyer dhe ti gjak spiunesh ke . urojme sherim te shpejte vajzes

 3. Cfare idiotesh e mashtruesish paske vene ne krye o popull per te te vjedhur e percudnuar, vrare dhe tallur. O shpellar qe e kishe shtepine e mames e babes 8 ore larg Tirane si te besuan ty voten…..ah ..harova e vodhe dhe e bleve….me Sajmen….

 4. Keta jane idiotet e -ridhjerjes-qe nuk dine cfare flasin .Sepse ju eshte mbaruar oratoria e mashtrimeve dhe tani filluan te lendojne te tjeret me fatkeqsine qe kane evidentene c’do hap qe hedhin ne kete qeverisje te qelbur.Po pse e lendon vajzen police o injorant se pak ka plagen e dores.

 5. Kjo eshte parti P, RR ,RR , S

  PARTIA E RRENAVE NE RRJETET SOCIALE.

  ky eshte kokrra e legenit nje Rame i vogel qe po rritet ne hijen e tij .
  Burg dhe gjobanper popullin ,
  Kurse per vete bodigarda e makina .
  A tha kush ben cicin posht lanes gjob.
  A tha sdo jap leje per pallate .
  Kush klon shikon.
  Godet me dosa kende lojrash aty ku ka me shume njerez.
  Super mashtris te dy.
  Ja ca thot sot per sy te popullit perdor gishtat e te shkretes .
  Se gruja vet ben trajtim .
  Po ti kir i bije legenit mer bythcpuar per ti bere pucin fatos nanos me demek per njerezit e varfer .
  E mbushe tiranen me hunj per bocikleta turp e faqja e zeze .
  Te shtepit socilae kishe nxjerr bukur hyrjen zotrote . Po nje kat me posht ca ka vetem gabel qe zihen pernot e rrifen . Ca kulture do i japin fmos .
  Me doe mos se ti ke shpi te rrolling hills me roje me kart ku rrin vipat.
  Mashtrus ordiner . Te njohim nga afer se i kemi bere njela 3 fushata per ty e per shefin tend.
  Do ngdaloni nderimet pa leje ju . Keni dynd policet duke berw terror popollit edhe per punimet qe nuk kerkojne leje kish ta haje ta haje ( turp te keni)
  Del e dhe ajo antikorrupsin etilda gjoni kemi kap kaq se ktej i jepni urdhra drejtoreve veni gjoba popullit. Dhe kush ankohet te platforma ju e ndiqni ja e kapem nji. Per ti ren ne sy shefit.
  E sa te tjera.

 6. Ne fak cfare lloj komenti ti besh nje personi qe ka marr gjithe votat e Tirane e tani na ben edhe ekspertizen martesore te nje vajze qe ishte detyruar te dilte para protestuesve, te irrituar pikerisht nga persona si Lali Eri. Eshte turp qe te flasesh keshtu per cilendo femer, jo me per ate qe akoma eshte nen dhimbjet e plageve. Me keto qe thot kryebashkiaku, ndoshta ka dicka mangut vete, e ka ndjere krizen e refuzimit, por ja qe edhe ai eshte martuar. Sot per koncidence ne kulmin e dendesise se shiut, po ecj ne kembe,se duhej dy ore me prit autobuzin e laprakes qe eshte nje katasstrofe e vertete, shkon tre here ne kembe te gjykata se sa vjen autobuzi, qe k/bashkiaku yne nuk i ushton vemendje, por ajo qe me bie ne zy gjate gjithe rruges jo vetem aty, por kudo ishte se pusetata e vena ishin me lart se rrjedhja e ujit, e ne ven qe te rridhte ne pusete, dergjej neper rrugica, e vende vende ato ishin zene nga gjethet e rena. Jo vetem kaq, por kaq pis eshte tirana,sa megjithse ka dy tre dite shi, megjithse po binte rrembyeshem, perseri uji ishte si lluce e zeze. E vetmja gje qe shihet jne pallatet ne ndertim vend per vend, ku nuk ka vend as per zgjerim rruge as trotuar.

 7. Ça pragsi ésht ky,, dhe ata bythlepiresit qe e duan ndyresira si ky jan, nuk gjej dot ne bot asnje shembull qe ta krahasoj me kte super mamaq.r mashtrues

 8. Po mor ju qifsha ropt nxirreni ktu mllefin. Nuk u mesuat njeher te dilni te revoltoheni o pidhropsha. Mir tja u bej lali. Se te ishit njerez me bole duhet te ishit ne proteste per te drejtat tuaja duke share me liber shpie soros mogherini frankenstain kahn rama veliaj e gjithe te babziturit qe na ka lene komunizmi

 9. Per ty more burre pa koqe s ka filtra fare pasi je nje mashkull qe ti kan qir ropt e tua mu para syve dhe u ke then vashdoni vashdoni se e kemi ne gen qirjen e familjes.

 10. Kush flet, z.Fiku pa fiq. Vajzen e mori ne qafe Policia e Shtetit qe e nxorri aty te pambrojtur. Tani edhe e tall, nuk mund te martohet pa gishta. Plehre! Ne vend qe ta inkurajoje ben te kunderten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu