• |
ide | kryesore

Kapen 77 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, pranga shoferit

Lajme, Të fundit

77 kilogramë marijuanë u kapën ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar.

Sasia e lëndës narkotike u bllokua në aksin rrugor Kozani-Janinë. Droga ishte fshehur në një makinë që drejtohej nga një 48-vjeçar grek i cili u vu në pranga.

Brenda në makinë u gjeten dhe u sekuestruan 12 pako me 76 kg 900 gram marijuane, 1 pistoletë Broëning me një krehër me 2 fishekë 22 mm, 2 celularë dhe 250 euro.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu