• |
ide | kryesore

Ministrja e Drejtësisë: SPAK ngrihet brenda këtij viti

Lajme, Të fundit

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe reforma në drejtësi kriteret kyç në procesin e afrimit të Shqipërisë në BE.

Në një prononcim për programin anglisht të DW, ministrja e Drejtësisë në Shqipëri, Etilda Gjonaj, nënvizon se Shqipëria ka bërë përparime, por sipas saj korrupsioni nuk është vetëm një sfidë për Shqipwrinë, por një sfidë në secilin vend, madje edhe në Europë.


Gjonaj: Ne kemi bërë disa përparime. Por natyrisht kjo nuk mjafton, sepse korrupsioni nuk mund të zhduket kaq thejshtë brenda ditës.

E pyetur nga gazetari i DW, Max Zander, lidhur me termat kohor të reformës në drejtësi dhe krijimin e strukturës SPAK, Gjonaj tha: “Besoj se deri në fund të këtij viti, por shpresoj edhe më herët, SPAK do të jetë në funksion dhe në veprim”.

3 Comments

  1. ministrja e pallave te avdylit,frrokut,roshit,ndoks,prenges e doshit ushqimi kryesor i edvinit.kjo dhe elisa ju thithin pallat kriminelve qe pastaj ata rames to derdhen ne goj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu