• |
ide | kryesore

A po përçahet opozita/ LSI kundër thelbit të qëndrimeve të Bashës

Arkiva, Kryesore 

Që prej pesë muajsh kohë, kur opozita vendosi të djegë mandatet, jemi mësuar të dëgjojmë slloganin: “Nuk hyet në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër”. Dy partitë më të mëdha opozitare e materializuan atë duke bojkotuar edhe garën farsë të 30 qershorit për pushtetin lokal.

Mirëpo nëse Lulzim Basha vazhdon ti përmbahet këtij sllogani, duket se qëndrimet e LSI-së kanë lëvizur. Monika Kryemadhi përsëriti dje idenë se ajo mund të hyje edhe në zgjedhje me Edi Rmën kryeministër.

“Unë me Edi Ramën nuk kam frikë të shkoj në zgjedhje. Unë si Monikë, jo. Unë them Rama të rrijë kryeministër, sepse vetëm një njeri si Edi Rama mund ti bëj bashkë shqiptarët që ta rrëzojnë me vote” tha ajo gjatë një interviste në “5 pyetjet” tek Babaramo.

Po në të njëjtën ditë numri 2 i LSI-së Petrit Vasili kërkoi si zgjidhje për krizën zgjedhje të menjëherëshme dhe sa më parë, pa e përmendur kushtin e stërthënë për 5 muaj me radhë.

Këto deklarata nuk janë fjalë që thuhen në erë dhe prandaj kërkojnë shpjegim.

E para kjo nuk është punë vullneti apo frike e znj Kryemadhi që ta trajtojë si çështje personale. Sado që të jetë frikësuar apo zbythur Monika pas vizitës së fundit në SHBA, opozita ka për detyrim ti japë llogari shqiptarëve nëse ka vendosur një ndryshim kursi.

Së dyti ka një nonsens. Nëse Edi Rama qenkësh i mposhtshëm me votë, nëse bandat e tij kriminale, oligarkët qe e financojnë me paratë e nxjerra nga PPP-të, dhe mediat e regjimit nuk e shpëtokan atë nga humbja, atëherë pse u bë një hara-kiri i panevojshëm për të humbur të gjithë bashkitë dhe këshillëtarët lokalë nga opozita? Natyrisht që edhe kjo do një shpjegim përpara publikut.

Së treti është ideja e hedhur për zgjedhje sa më urgjente dhe sa më të shpejta, që do e rrëzonin këtë regjim. Edhe në rast se Rama largohej nga kryeministër, kursesi nuk mund të imagjinosh se sistemi gjashtë vjeçar i ngritur në këmbë prej tij do të shpërbëhej me një të rënë të lapsit. Zgjedhjet, pa një periudhë të gjatë profilaktike, do të ishin të rrezikuara po njësoj. Vetëm një qeveri tranzitore dhe afatgjatë, që do të kuronte plagët që la pas regjimi, mund të përgatiste një garë elektorale të pranueshme. Gjithçka tjetër do të qe një aventurë vetëshkatërruese për opozitën.

Natyrisht, në këtë konfuzion nuk ka përgjegjësi vetëm Monika e cila njihet për faktin se nuk thotë dy herë të njëjtën gjë. Këtu përgjegjësi të madhe ka edhe PD dhe Lulzim Basha. Pavarësisht se ata nuk kanë lëvizur nga sllogani: “Nuk ka zgjedhje me Ramën kryeministër”, ata janë fajtore se nuk kanë përcaktuar një hartë rruge të detajuar me kujdes. Që lajthitje si ato, ndryshe fola atëherë dhe ndryshe tani most ë ndodhin, duhet që opozita të dalë me një platform të qartë, të pranuar nga të gjithë pjestarët e saj. Ajo duhet të përcaktojë jo vetëm pikat e ndryshimit të sistemit politik por edhe mënyrën graduale dhe kalendarin se si do të bëhet kjo. Sepse vetëm një platform e tillë, me angazhime konkrete, me etapa të përcaktuara, e detajuar dhe transparente për publikun, do të bëjë të mundur përpos të tjerave edhe deklarata roma për toma që japing idenë e një krupimin në kaos dhe të përçarë.

©Lapsi.al  

 

 

 40 Comments

  1. Kush do te votoje per baftiar-allenden&kijen21-it? Kush do te beje fushate kerpaci, kerpaci, kejdi, kejsi, endriti megjithe llarat? Le te bejne kualicion parazgjedhor me ke te duan askush nuk te fal vota nga te partise se tij! Po nuk morre vota ne zgjedhje te japin ndoc frokun o katolike e konvertuar.

 1. Nuk pritet gje tjeter nga LSI. Ka 15 vjet qe peshtyn, lepin dhe ia le arkeologeve. Koherencen e merr per dobesi.
  Luli duhet t’i rezistoje kesaj pazar-partie ne kete pike, perndryshe Neritan Ceka duhet te mallkoje shqiptaret duke thene: Ju qerrofshin syte po shkuat ne zgjedhje me Bablokun e Ymer Lales si kryeminister.

 2. Or taj zotni neri , mos e moho partin e ymerit qi e ke aleate qitash . LSI ta ka rras njalen edhe qitash taj sk -nero nuk e qit dot ka suma per 5 dekika .

  1. Aq sa ti, katnari i Terbacit, je nga Parisi, aq jam une me LSI.
   LSI ka dale nga e njejta shpelle krimi 80 vjecar si PS . LSI eshte kopja e kopjes dhe sic thote Platoni per artin, eshte me e zbehte. Kurse ti qe me can karin, je bythe e shqyer dhe koke e qelbur.

 3. Sigurisht qe eshte percarje. Me monen qe nuk thote dy here te njejten gje cdo vendimarje do te kompromentohej qe ne fillese si edhe eshte siperfaqsore. Te veme ca arna dhe shtyjme sa dhe si te shtyjme. Shume te papjekur. Shume te papergjegjshem. Nuk kane lexuar asgje nga 30 qershori. Nuk ecet me tej me ta. Lsi parti pazaresh e formuar dhe ne vazhdimsi e tille. Po jane shume medioker te ceket dhe nuk e kuptojne der ku esshte kufiri. Te corganizuar deri tani. Ndersa luli ka me shume te drejte deri tani megjithese une e quaj te paafte per tja dale.

 4. Opozita duhet te jete shume e organizuar dhe e qarte si do vazhdoje. Monika dhe luli nuk thone dy here te njejten gje. Mjere populli

 5. Neri,
  ja ke fut kot! Dialekti qe perdor replikuesi bythshqyer nuk eshte ai i Terbacit, por ekstemi tjeter i krahinave te Shqiperise. Mos e ofendo Laberine me injorancen tende o kar i care!

 6. Neri I stalinit fut vetem ps lsi parti te dala nga ppsh po PD o neri I stalinit nga doli o toc kuklle kur vete Arturo Ui salihu 27 vjet komunist me master mblodhi dhe te gjithe plerat komuniste spiunat e regjimit dhe na u be demokrat dhe ty neri I stalini dhe shume te tjereve ju perdhunoje trute ju trodhi ju shkely nga bythet ju palloje femrat e fisit dhe ne fund ju e mbroni kete kerme politike qe fundi do ti vije duke ngordhur si nje Qen bastard

  1. Ti qe shkruan gjithe kohes nen efektin e karit ne bythe, duhet ta kuptosh qe lidhja e PD-se me komunizmin ha debat. Eshte e njejta parti qe pranoi denimin e te vese se diktatorit. Gjithashtu, edhe denimin e shume funksionareve te larte me burgim te perjtetshem, per krime kunder njerezimit. Erdhi Nano dhe ose i amnistoi te denuarit, ose i prishi vendimet. Ka bere shume mekate PD, por nuk krahasohet me keto te dy partite e tjera, qe jane krenare dhe e festojne cdo vit trashegimine kriminale komuniste. Eshte normale qe pas Enver Hoxhes, mos i bej pershtypje as Eskobari, jo me Ymeri dhe Astriti.
   Agron Tufa i paguar nga qeveria Rama, thote se kurre me pare nuk kane qene kaq shume spiune dhe ish-nomenklature ne administrate. Kjo ndodh 30 vjet pas rrezimit te regjimit, kur nje pjese e tyre shurrojne me kateter.
   Kaq mjafton per t’i dhene fund cdo diskutimi.

   1. shko mer loqe me propaganden tende bajate. Ngele me manipulime e duke ber historin si te do kari ty. Sali penicilin-katovica i di me mir si kan shku punet.

     1. te qifsha vet personalisht gjith grat e familjes dhe te fisin o shpellar kokcepsh. te shkerdhefshin afrikanet listen e dasmes o moterqir i degjeneruar qe mezi po prisje sharjen time. tu beft gopi i femrave te fisit shpell o shpellar cecen. o te qift derri deri ne bezin e 100. fisqir i ndyr. un te qi ropt e shpis edhe perball po deshe e po ke bole. kur te duash o fisqir, gati jam te te qi grat e familjes dhe te fisit ne syt e tu. kur te duash o morracak qe fshihesh pas kompjuterit si spurdhjak 80-leksh. vec me me ra ne dor.

     1. o fisqir shpellar, o moterqir e guraqir e vajzeqir (se ju i qini dhe vet fajzat tuaja), a ke byth me me taku personalisht. du thejsht te te kem perball me te qi ropt ne goj e me ta vu shkelmin ne fyt, kebab i degjeneruar qe per 4 euro pranon te te qihet gjith grat e fisit e te familjes.

     2. OR KURV MASHKULL , LE NJE NR TELEFONI DHE VI E TE QI ME BURRA E ME GRA OR FISQIRE . OR PAGATOR KURVE , ROPT KU TI KESH . BABIN NE BYTHE .

     3. e te shkerdhefsha ropt ne pidh o fisqir shpellar. ska nevoj per nr telefoni ke lapsi. te le takim o moterqir: Sot (dhe cdo dit) nga ora 7 pasdite, deri von kur te dush o moerqir shpellar me ke te kryqezimi i rruges ndre mjeda me rrugen kongresi i lushnjes. shko aty e pyt ke te dush, thuaj ku eshte ai tuneli ku rrin ato cunat (1 min qe aty). Kur te vish te tuneli pyet kush eshte Benci. Nqs nuk vjen do te qi ropt e mamin ne goj se do te gjej un o guraqir e gocqir e mamqir e moterqir. Po nuk erdhe me verte do te qi ropt, do te gjej se sben pastaj. Kjo eshte personale tani o fisqir, do me sha njerezit nga ropt, prit se do te te qin vertet ropt njerezit o shpellar cecen.

   1. cfar ke o fisqir shpellar., o te qifshin familje e fisin gjith shqiptaret. spo te ecen puna qet sot o kebab?

    1. SPO PUNON PIDHI I SATMOTRE OR KURVE E RRAC KARAKURVE . O JU QIFSHA BURRAT DHE GRATE E SHTEPISE DHE TE FISIT OR FISQIRA . MOTRAT MU NE VERRE DHE BURRAT NE GOJ OR KURVA TE KUQ . ROPT

     1. o bythqir, o shpellar alla gaz bardhi o te shkerdhefsha gjith grat e fisit e te familjes se bythqir si puna e shpellareve nuk jam. po grat ti qi me qef. po ke bole hajde me tako personalisht o moterqir, o langaraq anonim. hajde me tako po nuk ta thermova kafken. do te mbaj peng e do te te qi ropt ne sy tend, duke i mar nje nga nje femrat e familjes dhe fisit tend o moterqir, o vjazqir e gruaqir. futesh neper portale sa per te te qir ne te tjeret ne grup gjith femrat e fisit se bythqir e pederast si puna jote nuk jam. o te shkerdhefsha ropt, a mi thu dot ne sy keto gjera?

    2. PER KURVEN MAVI 16/07/2019 te 19:17
     OR TE QIFSHA CERTIFIKATEN FAMILJARE DHE LISTEN E DASMES OR RRACKARAKURVE . UNE TE QI EDHE MILINGONAT E SHTEPISE , TE QI ME TE GJALLE E ME TE VDEKUR , NGA DJEPI DERI NE VARR OR BUZKUQ KURV . KETO TI THEM NE SY DHE NE PIDH TE STMOTRE OR KUV MAVI . TA MORI MOTRA PROVIMIN O BUCE? ROPT NE PAFUNDESI , BABIN NE VERRE , GRUAN NE PIDH DHE MOTREN NE GOJE , GJYSHEN NE BYTHE OR FISKURVE.

     1. o te qifshin milinganet zorren e trash te te gjitha grave te fisit we familjes e te gjith pemes se brezave o taleban kebap. hajde me tako mor fisqir e mi thuaj ne fytyr keto. a ke bole apo je fisiqr pas kompjuterit o te shkerdhefshit gjeneraten e grave te shpis e te fisit deri ne perjetesi gjith afrikanet e loqemedhenjt e planetit. te qifshin gjith kafshet e afrikes faresis e familje o shpellar cecen, o suflak, o kebab. a ke byth me me taku po ta sherkdheva ne goj motern e grun e gocen, o ke bole o fisqir shpellar. ti je i tradhur o moterqir se sdo kesh kur bole me me taku, si vemje qe je e shumta shan nga kompjuteri. po un do paguaj lek te te gjej e te te shkerdhej fisin. po ke bole e organizojm nje takim bashk. po ske bole mbylle halen o vemje kompjuteri, o varikars, o cecen bythqir. ti bolet i ke gren me gjith turpin o te shkrdhefshin alienet listen e dasmes. po te kishe bole e kishe organizu ti takimin, po pa merak se un do paguaj qe te te gjejn. do jet dita me e lumtur e imja kur te te gjej ty o fisqir shpellar, o kebab 80-leksh o kone e degjeneruar. edhe nqs ske bole ti, do te te gjej un, pa merak.

    3. PO TI TE HA KARIN OR KURV E FISKURVE . LE NUMER TELEFONI DHE VI E TE QI MOTREN ,GRUAN GJYSHEN DHE GJITHE BURRAT E FIST OR MOTERQIRE OR FISSHKERDHYER. ROPT KU TI KESH

     1. lexo ate mesazhin me siper o kokcepsh, o cecen shpellar. po serdhe te gjej un o vjemje bythshqyer. u bere ti mor te shkerdhefsha libirn e shtepis. nqs svjen je pa bole e pa ner. e meriton te ti shkerdhejm te gjith si komentus grat e fisit e te familjes. kryqezimi rruga kongresi i lushnjes me rrugen ndre mjeda. nga ora 7 deri kur te dush. pyt kush eshte benci. po serdhe do te gjej un. do te vij te zyre e do te marr zvar per flokesh o moterqir, o gruaqir, o kokpalar.

     2. MOS BO SI GORE OR KURV E RRAC KURVE,POR LE NUMRIN E TELEFONIT SE TI QIJ ME TE GJALLE E TE VDEKUR OR KURV MASHKULL OR PIDHROPSH .

 7. Lsi nuk ka qene asnjëherë opozite. Ka mvajtur ne karrige edvinin, ka votuar pislliqet e reformes drejtësisë me shumice, ka mbeshtetur Veline ne Bashkine Tirane. Me pak fjale muti te muti kthehet se i pëlqen era.

 8. Berisha qe solli dy here PDne ne pushtet asnje here nuk vendosi pike referimi mos futien ne zgjedhje, por e kunderta, zgjedhje dhe fitoria ne zgjedhje dhe gjithe puna qe ne baze te kesaj. Basha ka gjithe strategjine gabim, Kjo ka ndodhur qe ne zgjedhjet e para, madje Berisha dhe Edi Rama qe ishte ne PD atehere, kane bere debat per bojkot zgjedhjesh ku Rama qe per bojkot. PDja u fut ne zgjedhjet e para, punoi forte, megjithe se zgjedhjet u bene si u bene, ajo nuk e la punen aty po shtyu forte dhe erdhi ne 1992 ne pushtet.

 9. Neri stalinit prasin e tritanit ke ti qe e mban ne bythe prandaj je dhe I pa sakte ne ato qe thua,o bythqiri I ri pd pd eshte partia me me shume komunista dhe bij kurvash komunistash e bij kurvash sigurimsa nje I tille eshte salihu vete Bisturia me dokumenta muli agjent udb,tritani anestezisti,lulu kamarieri I sigurimit ne rinas dhe miku I familjes fazllic,po deshe prap me thuaj o neri,por mund te gjej dhe ty I kujt biri komunisti je,bythlepirsi me I ri I pd ngelet pa protesta tani dhe hani Mut gjithe diten e naten,shko mbaji shishen salihut qe te shurroj,e keni braktisur salihun dhe ai shurron ne krevat

 10. bo sa njeri i shpifur kjo. shifeni ca surrat shreku qe ka kjo dosa. si trans. Kur cifti Meta te jet ne burg, ateher do filloj te ket shpres se ai vend mund te behet.

 11. Imagjino te behet nje si kjo ndonje kryeministre a ministre, nje dallkauke qe sdi as te flas as te bej debat politik. duket si ato brigadieret e lopeve ne kooperativ, nje halabake qe flet sikur po pi kafe te lagja edhe kur e ftojn per debat. thot mir ai kari i gjat; ik shif filxhanin.

 12. sa te ket rama surreter si puna jote e like floririt e bash solistit, ska per te ikur kurre. kur te ikni ju te tre do iki dhe rama se ateher njerezit nuk do ken me frik se do riciklohen mostra si puna e kesaj qe mos ui ngopshin kur, rrac horrash e hajdutesh ordiner.

 13. O pederast, qe njehere me bere te Ilirit,njehere te Saliut!
  Keto qe them une jane publike dhe verifikohen kollaj. Keto qe thoni ju te tre apo ti (se duket si e njejta dore prej gjysmaku), i dini vetem ju/ti, Spartaku dhe pavionet e psikiatrise neper Shqiperi.
  Pastaj ju kelyshat komuniste te mavijosur, mos beni sikur ju prek sedren demokratike saliu, se baballaret j’u kane ushqyer me duart me gjak te pafajshmish.

 14. A po perçahet opozita ??? Une mendoj se opozita nuk e dine as vete se ku eshte . Brenda partive te tyre njehere thone nje gje pastaj thone nje gje tjeter , brenda opozites njeri i bie gozhdes dhe tjetri patkoit , dmth jane totalisht te çorientuar . Ne radhe te pare opozita duhet te jete e koordinuar dhe duhet te ulet me kembe ne toke dhe mos te flasin mbrokulla ne publik .
  Kane kaq dite qe na i bombarduan veshet me teorine se 85% e Shqiptareve bojkotuan zgjedhjet dhe i dhane nje grusht te hekurt te gjatit tone . Zoterinj opozitar, i gjati ine i kishte bere kalkulimet qe me pare dhe me te gjitha menyrat dhe manipulimet e mundeshme ja arriti qellimit . Ai e dinte se per tju mbyllur gojen juve dhe per tu dukur i fort ne popull , duhet te merrte me shume vota se ne 2017 . Nese ne 2017 Rilindasit moren 710.000 vota dhe fituan te vetem qeverine . Sot , mbas shume peripecishe e manipullimesh ata e çuan ne 770.000 numrin e votave dhe ja arriten qellimit te tyre idiotesk . Nese ata shpallin nje fitore me vota (edhe pse te vjedhura dhe manipuluara ) , ju shpallni fitore duke hedhur uje ne hava .
  Opozitare , ju akoma nuk keni nje strategji te perbashket . Njeri thote zgjedhjet do behen ne 13 tetor , tjetri thote jo . Njeri thote :do shkojme ne zgjedhje me Edi Raman kryeminister , tjetri thote: jo kurre . Njeri gozhdes e tjetri patkoit i thone kesaj pune . Gjate kesaj kohe qe ju nuk po merreni vesh me njeri tjetrin jeni ne vend numero , ata po japin konçensione te ndryshme , po tenderojne perseri unazen e re , po bejne ligje per vete dhe oligarket e tyre , po bejne ligje kunder fjales se lire , biles po pregatiten edhe per beteja elektorale te papritura .

  Z.Basha dhe ju zj .Kryemadhi ne radhe te pare duhet ta fiksoni ne koke se nuk duhet te kete zgjedhje per pushtet pa vene me pare ca pika mbi “i ” . Dhe si fillim duhet te uleni ne tryeze me Ramen per krijimin e nje qeverie kalimtare qe do ti jap fund tranzicionit te stergjatur 30 vjeçar . Ne kete tryeze Rama le ta ndjeje veten Kryeminister , ndersa ju trajtojeni si kryetar i PS-se . Ne kete menyre te dyja palet ngelen te kenaqura . Kjo qeveri te ket nje jetegjatesi jo me pak se 6 muaj dhe jo me shume se 18 muaj .
  Kjo qeveri te kete per detyre shume probleme por me kryesoret do te ishin :
  1- Te behet ndryshimi i kodit zgjedhor , numerim dhe votim elektronik dhe me kryesorja eshte qe zgjedhjet te mos organizohen me nga partite dhe KQZ te jete kompetence e gjyqsorit dhe jo e partive .
  2- Te behen ndryshimet kushtetuese ne menyre qe per te pakten 100 vjet kjo kushtetute te mos preket .
  3- Te perfundoje proçesin e vetingut ne drejtesi dhe ate politike,polici,shendetesi ,arsim etj si dhe te zgjidhe
  me ligj shume probleme te tjera emergjente ( Stop PPP, Konçensioneve , kompanive Off Shore)
  4- Te caktoje strategjite kryesore te zhvillimit te çdo qeverie qe do vije per te pakten 20 vjet .
  5- Te caktoje strategjite kryesore te luftes ndaj korrupsionit , kriminalitetit dhe narkotrafikut .
  Dhe ne fund te pregatise vendin per zgjedhjet Vendore , te Pergjithshme dhe Presidenciale .

 15. Neri te rendon puna me salihun te duhen ilace te mira qe ti I shkrete te behesh mire,perdhunimi I truve qe te ka bere nje kopil si salihu,demi eshte I madh por ti meru me pune krahu dhe do behesh me mire,kerkoji ndihme dhe stalinit o neri se ai coku mer vesh nga keto pune

  1. GJITHMONE PIDHAMOTRASH JU MAVITE E KURVES QE UA QIFSHA ROPT NJE NGA NJE . TI BEJ KOMENTIN TEND DHE JEP IDET E TUA MOS U MERR ME TE TJERET . APO KENI URDHER PARTIE QE JU QIFSHA GRAT DHE BURRAT E OXHAKUT .

 16. O shoku xxxx.
  Më duket se po e bën edhe ti si Tao Palla që shitet si doktor shkencash, me tezën e doktoratës të vjedhur.
  Jo këto “5 direktiva” që jep ti këtu, por edhe 10 të tjera i ka publikuar lideri i opozitës Basha, në të gjitha shfaqjet e tij në publik.
  “Të caktojë strategjitë kryesore të luftës ndaj korrupsionit, kriminalitetit dhe narkoreafikut” – është direktiva që i këshillon ti Bashës.
  Basha jo vetëm e ka përsëritur me qindra herë publikisht këtë strategji, por edhe e ka detajuar edhe me emra se cilët janë ata që duhen ndëshkuar e që kanë sjellë këtë gjendje , e shkaktari kryesor i kësaj gjendje është Edi Rama.
  E provoi Basha me ndërhyrjen këmbëngulëse të “ndërkombëtarëve”, që të bënte marëveshje me Ramën e tashmë të gjithë shqiptarët e kanë kuptuar se me këtë person nuk mund të dialogohet.
  Çfarë duhet bërë ?
  Duhet hequr dorë nga idiotësia se sa keq po na “qeveris” opozita që nuk ka asgjë në dorë veç fjalës, edhe ate tejet të cenzuruar nga mediat e kapura.
  Gjithë se kush, që nuk pajtohet me këtë gjëndje, ti bëjë pyetje vetes se çfarë do të bëjë unë e jo çfarë do të bëjë opozita politike.
  Në shekullin e XXI, nuk është e thënë që një diktator të rrëzohet vetëm me revolucion të tipit bollshevik, apo me kryengritje të armatosur, se veçanërisht Shqipëria ka me dhetra e dhjetra mijjëra viktima nga kësisoj përplasjesh. plus gati gjysmën e popullsisë të emigruar.
  Një 97-ë e dytë, do ta përgjysmonte edhe numurin e sotëm të banorëve të Shqipërisë.
  Vërtetë që diktaturat, me eksperiencën që patëm me diktaturën 5 dekadash enveriste, nuk është aq e lehtë që të rrëzohen, por ama edhe ate diktaturë, forcat demokratike e rrëzuan pa dhunë e gjakderdhje, vetëm me vendosmërinë e pjesës më të madhe të shoqërisë shqiptare, por edhe me mbështetjen e perëndimit..
  Për fat të keq të shqiptarëve, edhe në politikeën ndërkombëtare të perëndimit, ka forca të majta që e mbështesin “liberalin ekstremist” në ide, e diktatorin në sjellje, Edi Ramën, por të jemi të bindur se farcat e së keqes, regresit, nuk e ndalojnë dot kurrë progresin e demokracisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *