• |
ide | kryesore

U helmuan 26 persona, shihni si numërohen votat e ardhura nga Serbia (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas helmimit, zyrtarët e KQZ-së kanë rinisur procesin e shqyrtimit dhe vlerësimit të fletëve të votimit të nisura nga Serbia.


Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme, numëruesit janë veshur me maska, veshje të veçanta, dorëza e kapela, krejtësisht të izoluar nga çdo kontakt që mund të kenë me fletët e votimit.


“Ky vlerësim është i domosdoshëm pasi ka për qëllim të identifikojë një fletëvotim me personin që e ka dërguar pakon. Pra, që ta dijmë nëse fletëvotimi i dërguar është nga një votues i regjistruar suksesshëm si votues jashtë vendit. Pasi të bëhet ky vlerësim, do ta dijmë saktë se sa është numri i fletëvotimeve të aprovuara apo të refuzuara. Vetëm fletëvotimet e aprovuara numërohen”, tha për Ekspress zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Disa ditë më parë mediat nga Kosova i dhanë jehonë lajmit se 26 numërues votash janë helmuar pasi prekën votat që vinin nga Serbia. Ata shfaqqn shenja alergjie në fytyrë dhe duar. Ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi një alergji të tillë.

8 Comments

  1. Ku lajmi, e ku komenti yt. Ti po kujdesesh qe ate helmimin qe erdhi nga Serbia nepermjet votave ta paraqesesh si ere zarfi te qelbur, dhe jo si helm? Sa bujar me shkiet qenke tregu, kurse veten,”kosovarin” dmth e paraqet si nje Hitler qe ben thirrje per dhoma gazi per serbet. Strategji e mire serbe kjo. Me nje gur dy zogj.Dhe gurin e gjuan vete “Kosovari”

   1. Po ku di ti! E po shume qenke budalla humanist se po te dhimbsen shkijet se kerkova gaz per ta. Keta ne baza te rregullte kerkojne per Shqipetaret dhoma gazi o humanist. Po nuk ki ti se ta ka shperla trurin xhaxhi kur ta ka formuar partine Komuniste me shkije te felliqur.

    1. Ben edhe sikur se kuptove se cfare thashe une dhe se cfare mesazhi erdhe te japesh ti. Nejse here tjeter sdo te t’komentoj, por vetem do lexoj mesazhet e tua me shume vemendje, por ama fushe te lire per te bere lojera te ndyra nuk te leme jo (nqs i ben,keshtu qe me mire mos i bej). Tung “kosovar”

  1. Po kjo gruaja jpte pse sta ben ty rrojen, po ma ben mua?Ty ta ndaloj rrojen,rrogen por jo rrocken kesaj tendes..Ik tashi mos e zgjat muhabetin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu