• |
ide | kryesore

Lista shkon në Kuvend, asnjë ankimim nga kandidatët për kryeprokuror

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar afati për ankimimin e kandidatëve për prokuror të përgjithshëm. Burime zyrtare nga Gjykata Administrative e Apelit bëjnë të ditur se asnjë nga 3 kandidatët nuk ka ankimuar renditjen e KLP.


Një ditë më parë, Arta Marku i kërkoi Këshillit pikëzimin e detajuar, informacion që kandidates ia vunë në dispozicion sot.


KLP pritet që ti dërgojë listën Kuvendit për votim. Nëse asnjë nga kandidatët nuk siguron shumicën e votave, votohet kandidati i renditur i pari në listë.

Në garën për prokuror janë Olsion Çela, Arta Maku dhe Fatjona Memçaj.

1 Comment

  1. E thashe une qe kjo dhe Ulusiu po perpiqen te shtyjne procesin vetem e vetem te shpetojne Dvoranin. Ptit se po presim ankimimin e Arta Kurves, o po sa ta sjelli e terrci e verrci. Por mesa duket po tregon integritet kryetari KLP

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu