• |
ide | kryesore

Teatri Kombëtar/ Tërheqja e gënjeshtërt e Lali Erit

Arkiva, Kryesore, Lajme

Bashkia e Erion Veliajt nuk e zgjidh dot asnjë diskutim pa u mbështetur tek mashtrimi. Sot ajo është munduar ta justifikojë prishjen e kontratës me kompaninë kliente të saj, Fusha, për ngritjen e teatrit të ri kombëtar, me pamundësinë e firmës ndërtuese për të plotësuar të gjitha kërkesat e artisëve për kushte optimale të godinës së re. “Grupi negociues ka mbërritur në përfundimin se kompania nuk ka mundësi të plotësojë kërkesat dhe shpejtësinë e realizimit të këtij projekti” tha zv kryetari i bashkisë Arbian Mazniku për News 24.

Lexo më tej:


Rama e Veliaj ‘zbythen’ nga projekti klientelist për Teatrin Kombëtar: Do e ndërtojë shteti, pa kulla (Deklarata)

Pra, sipas Maznikut, Arben Dërhemi, Alfred Trebicka, Altin Basha dhe Robert Ndrenika pakan pasur ekzigjenca më të larta se projketi që paskësh fantazuar ai që na u paraqit si një nga arkitektët më të mirë në botë, Bjarke Ingels. Ose se kompania Fusha, e cila i doli për zot projektit të ingelsit për dy vjet me radhë tani e paskësh kuptuar se nuk e ndërtoka dot.

Résultat de recherche d'images pour "veliaj aktoret"

Kuptohet qartë se argumenti i hedhur sot në treg fut ujë nga të gjitha anët. Askush nuk beson se kompania Fusha që ka marrë mbi 100 milionë euro punë nga Rilindja, që i paguan nga 900 euro natën dhomën e hotelit Maznikut, i paska kundërshtuar ata për realizimin e projektit. Sikurse ka treguar edhe investigimi shterues i Lapsi.al (shiko linkun e fundit poshte me 11 mashtrimet), projekti ka qenë një projekt personal i Edi Ramës, i cili ka thirrur fillimisht arkitektin danes Bjarke Ingels dhe pastaj kompaninë Fusha. Pra kësaj të fundit i është dhënë detyra për ta realizuar atë, pa pasur as luksin për të të thënë se çfarë donte pa pasur as atë për të kundërshtuar. Prandaj kjo fabul nuk qëndron.

Raporti/ Piruetat e pafundme të Erion Veliajt për teatrin

Nëse ende mbetet e paqartë se pse u tërhoqën qeveria dhe bashkia, nga diskreditimi publik i një grabitje që shkonte mbi 200 milionë euro në xhepa okultë, apo se ka një projekt tjetër sekret, apo se ka zgjedhur një rrugë të ndryshme duke përdorur para publike për ndërtimin, një gjë është e sigurtë: Versioni që ka hedhur sot në treg bashkia, për tërheqjen e firmës Fusha për të cilën parlamenti votoi një ligj special, është një gënjeshtër e trashë.

Një hetim që nuk duhet humburSkaneri/ 11 mashtrimet e mëdha për shembjen e teatrit dhe ngritjen e kullave

Dhe ky është një shembull më shumë se ajo që fabrika e mashtrimeve të Lali Erit ti të bëjë më mirë është prodhimi i fabulave që i besojnë vetëm ata që i krijojnë.

©Lapsi.al

 

20 Comments

 1. Lali Eri eshte si nje ish-diktator plak andej nga Amerika e jugut qe kishte fiksimin se i ecte mire vetem kur pallonte apo perdhunonte minorene. Edhe ketij i eshte fiksuar se eshte e pamundur t’i ece po nuk genjeu, shume here edhe pa shkak. Ne kete kuptim prirja e tij per te mashtruar eshte tashme patologji me shume se politike.

 2. MERO GELBAZA JA LEPI QIMET E BYTHES LAL DHJERIT DHE EDI RAMA’zonitShpellari thotë:

  KETE NUK E BESON AS MERO GELBAZA KELLIRA SE JO NE TJERET,POR E PASKAN GJETUR DIKE TJETER PER TE VJEDHUR PRAP ,DO TE DAL SHUME SHPEJT MBI TOKE KY MASHTRIM I LAL DHJERIT DHE EDI RAMES

  1. po si ka mundesi qe je gati gjithmone me nje koment o pemethare.. Po Saliu mut e mut eshte e i felliqur, po ato shpellaret qe thua ti vertet nje pjese e madhe jane dru me pre, po ky Veliaj aktori bajat eshte edhe me i neveritshem se cdo tjeter.
   Po kte qytet e shkerdhyen dhe e shkaterruan nga plaku Sali, Basha,Rama e ky zorra Veliaj vec aktron ato cfare porosisin se vete ska gje ne dore vec gruas se vet. Po ti thuaj je nje virus parazit ose ne vend te neuroneve ke vec viruse ne tru qe ske sy te shohesh a femije te rrisesh ne kete qytet qe sa vjen e me shume te merr frymen

 3. Te qifsha babin ahmedin nexhatin. Vetem ai mund ta qinte mamin e ures te vajgurit.
  Qelbesire e qelbistanit.

  1. E KE GABIM MIE TE KIU E KA PASUR MAMIN NE TERPAN 2 ORE E GJYSEM LARG NGA URA VAJGURORE

 4. FIKUN LALI FIKUN DASMEN DASMEN QE TA BENE NENA OFENDIMIN OFENDIMIN QE TE BERI RAMA DHE JU LESHUAT BERISHES REGJIN DHE SKENIMIN REGJIN DHE SKENIMIN E GRISELDES, LALI REGJIN DHE SKENIMIN REGJIN DHE SKENIMIN E JOLEZEZ LALI JU JENI VIRUS JU DUHET TE GJYKOHENI PER INFEKSIONIN E NJE KOMBI PER KRIJMIN E NJERIT TE TIPIT TEN………………….MSKARA HAJDUT KRIMINEL I PA GJAK …

  1. E MORE STAFETEN (TURNIN E PARE) O KOMENTUESI I PAEMER ME PAGESE I TREDHURI I RILINDJES?!
   NDONJE ARGUMENT MBI GENJESHTRAT DHE SHKELJET E LLAHTARSHME LIGJORE PER KOPILIN NGA TERPANI DHE NIPIN E AHMET ZOGUT A KE PER TE DISKUTUAR?!
   TE FALA FISIT TEND TE QIRE DHE SUKSESE NE JETE!

 5. Si ka mundesi qe te gjitha komentet kthehen ne lufte partiake ose racizem krahinor dhe askush nuk shqetesohet per nje objekt dhe toke publike qe Edi Rama ja ka vene syrin prej 25 vitesh dhe do ta marre se s`ben?! A jetoni ne kete qytet o njerez?!
  Meqe ra fjala, do ta kisha me per nder te isha shpellar se sa sufllaqexhi bodrumesh!

 6. Si mizat e mutit shtohen keto dite shpellkaret e salihut dhe likes,tani mamkat grate motrat te shqupi per ti bere gojore mizave te mutit

 7. Mavit qe me kenaqesi te papare ju dergojn mamin dhe motrat ne zyre ketyre drogeneneve jane te pa pare ,pasi jua shkerdhejn femrat e mavinjta ju japin dhe nga nje sufllaqe dhe u thone kur te vini te shkerdheni radhes tjeter merni dhe motren tjeter pasi treshe jeni mesuar ju qe ne kohen e djallit.Tutje rrace e degjeneruar.

 8. Ti qenke vertet mize muti te salihut o genti,ti mor te qifshin lakuriqet kineze e shpellkaret mamin babin motren gruan vajzen gjyshen se nuk pyesin keta shpellkaret e salihut dhe likes cfare ti dale perpara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.