• |
ide | kryesore

E konfirmon Ministria e Shëndetësisë: 73-vjeçarja me koronavirus ndërron jetë në Durrës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmon viktimën e parë nga koronavirusi. MSH njofton se ka ndërruar jetë 73-vjeçarja që ndodhej prej 7 ditësh në Spitalin e Durrësit.

Sipas Ministrisë, e moshuara vuante nga disa sëmundje të rënda, përveç COVID-19.


Njoftimi:

Pacientja 73 vjeçare e konfirmuar me COVID-19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë nga komplikacionet e rënda, si pasojë e disa sëmundjeve bashkëshoqëruese kardiake dhe pulmonare.

73-vjecarja vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese: Insuficience kardiake kronike, SPOK, Nyha III, Fibrilation atrial, hypertyreisis, tatus post by pass.

5 Comments

 1. Ngushtellime,,po te mos behet funerali alla Shqiptarçe se do infektohet gjith Durrsi,,e trishte po pa funeral la visita ne shtepi spese edhe familjaret mund te jene te infektuar dhe martin ne qafe dynjane……

  Ps: lapsi thojeni kete gje eshte shume e rendesishme,,ne Itali Kine nuk ka as funerale as Martesa

 2. E cila pervec Corona virusit kishte dhe nje mal me semundje te mbartura dhe me shume probabilitet nje imunitet te grades skandaloze. Kjo do kishte mbaruar edhe nga nje grip mese normal. Jepini lajmet e plota.

  1. PATJETER O KOMENTUES BYTHQIR ME PAGESE VETEM QEVERIA JOTE MOS PREKET E KERMA QE PER PARTINE BENI DO GJE O VEMJE NJEFRYMORE!

   1. hik mer kurv se ta qiva motrat. Bythqir autostrade. TAni e gjete ti te besh politke.
    U te shkerdhefshin jevgjit grat e shtepis.
    Rrace e poshter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.