• |
ide | kryesore

Zbulohet video e censuruar për Edmond Begon e procesit mes Erion Veliajt dhe Jorida Tabakut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Erion Veliaj ka fituar aktin e parë të një padie për shpifje të ngritur ndaj ish deputetes Jorida Tabaku. Kjo e fundit Në dhjetor 2018 në një konferencë për shtyp akuzoi qeverinë Rama dhe Bashkinë Tiranë se po favorizonin Edmond Begon për projektin e Unazes se Re.


Tabaku akuzoi Bashkinë e Tiranës se ajo po ndryshonte planin urbanistik të Tiranës, rrjedhën e lumit të Tiranës që për rrjedhojë solli dëbimin nga shtëpitë të të paktën 200 familjeve për të mbajtur të paprekur pronën e Edmond Begos. Ajo e tregoi me një video të thjeshtë atë që kishte ndodhur, pra se si në 2017 Rama dhe Veliaj ndryshuan projektin e rrjedhës së lanës për qëllime të dyshimta. Por kjo video denoncim sot është zhdukur nga një pjesë e mirë e mediave. Lapsi.al po e risjell atë jo vetëm si kujtesë për gjyqtaren që pret vettingun Mariana Shegani (Dedi), dhe që pretendon se një gjë e tillë nuk ka ndodhur, por edhe si rezistencë për të thyer murin e milionave të vëna në dispozicion të propagandës qeveritare.


©Lapsi.al

9 Comments

 1. Edhe po tua japesh me fakte, apo me cdo lloje dokumenti denoncues kesaj kaste qeverisese monstruoze, keta kurre nuk e pranojne faktin, por me zanatin e prefeksionuar qe e kane, e qe e ushtrojne mjeshterisht, ate te mohimit, e mashtrimit. C;fare te presesh tjater nga kjo lloje monstre qeveritaresh, e gjyqetaresh. Banditet e puashtetit i kane nen hyqem te ter a organet e drejtesise, qe gjoja na bejne drejtesi, por kurrre se japin ate.

 2. Kush e censuroi Videon ?
  Filloi teorite konspirative Lapsi tani ?
  O gomeret e Lapsit. Nese ne nje ceshtje gjyqsore njer pale denohet per shpifje dhe materjali qe ajo ka paraqitur qeuhet jo i vertete.
  Cdo gazete serjoze nese e mban akoma te publikuar ate vidjon mund te ndiqet penalisht nga Veliaj si shperndares i Shpifjes. Dhe merr gjobe.
  Uroj qe Veliaj te mos te akuzoje si bashpuntor ne shperndarjen e shpifjes dhe te marri nja 1 miljn lek.

  1. E vertete eshte ajo qe thua. Po aq e vertete sa Rama i cili mohon se ka premtu paketen e 3 te ndihmes ekonomike.
   Nuk ke ca pret me shume nga trushplaret…

 3. Ote qifsha robt mu ne pidht ,po ku dole ti o ekspert i Bythes-qe i njeh ka mire ligjet ,po kush gjykate do e percaktoje se eshte shpifje apo jo?Apo qente e bulevardit qe kaluan vetingun

  1. o trap ate e mbeshtet UN dhe gjthe evropa…ju karat e shqiperise kujtoni se ata jane kunder Rames dhe veliajt ? kete gje e di dhe Lulzim Basha. basha ja ka lene ne dore qytetareve te thjeshte gjithe punen, tashme i ka rene bytha rehat, eshte politika e majte kjo shoku. ste pjerdh te perdor dhe te zevendeson. nuk e dije ti kete ? demokracia eshte iluzion.

   ckane tall karin mire e mire me ju shqiptaret gjithe evropianet e leshit. mir tja u bejne.

 4. o trap ate e mbeshtet UN dhe gjthe evropa…ju karat e shqiperise kujtoni se ata jane kunder Rames dhe veliajt ? kete gje e di dhe Lulzim Basha. basha ja ka lene ne dore qytetareve te thjeshte gjithe punen, tashme i ka rene bytha rehat, eshte politika e majte kjo shoku. ste pjerdh te perdor dhe te zevendeson. nuk e dije ti kete ? demokracia eshte iluzion.

  ckane tall karin mire e mire me ju shqiptaret gjithe evropianet e leshit. mir tja u bejne.

 5. Unë nuk kam ardhur këtu që të flas për tendera prapa dyerve. Reforma do të shkojë në Kuvend dhe atje do të shprehemi me votë. Nuk vij më në takime të tilla ku nuk diskutohen gjërat thelbësore por pazare. Ata po mundohen të fusin me ligj mënyrën e tenderimit” – tha Rudina Hajdari duke iu referuar partive PS, PD dhe LSI.O tabakHonia e lulushit shko paguaj parate dhe leri fjalet boshe,tjeter here gjeje prova jo shpifje

 6. Si ka thene Kadiu,ne historine e vjeter,por shume aktuale per cdo kohe? Keto deshmitare,qe me paska vene beu ne kete bllok,dhjesin jo vetem mustaqet e tua,por edhe te miat.Ne bllok ,fshatari,qe i kish thene beut,se une te dhjes mustaqet,dhe ai e hodhi ne gjygj,i kish futur,ne cdo faqe te bllokut,nga nje napolon,shumezoje me sa faqe kish blloku……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu