• |
ide | kryesore

Martesat më jetëshkurtra në Hollywood (Foto)

-Instant, Paparazzi, SliderBetimet thonë “derisa vdekja të na ndajë”, por nuk ndodh gjithnjë kështu. Një gjë të tillë e dëshmojnë disa raste martesa jetëshkurtra.

Rudolph Valentino & Jean Acker
Të martuar: 6 orë
Çfarë nuk shkoi mirë: Pasi u martuan, Jean Acker u pendua dhe e la Rudolph Valentino jashtë suitës së muajit të mjaltit. Valentino trokiti për 20 minuta dhe më pas u kthye në shtëpi. Gjatë procedurave të divorcit, Acker tha se ata nuk e konsumuan kurrë lidhjen e tyre.

Disa nga martesat më jetëshkurtra të Hollywood-itZsa Zsa Gábor & Felipe de Alba

Të martuar: 1 ditë
Çfarë nuk shkoi mirë: Gábor zbuloi që ishte ende e martuar me burrin e saj të shtatë, Michael O’Hara.
 Marilyn Monroe & Joe Dimaggio
Të martua : 274 ditë
Çfarë nuk shkoi mirë: Martesa e tyre mori fund shumë shpejt dhe i vetmi shpjegim që dha Monroe për divorcin ishte “abuzim mendor”.
Disa nga martesat më jetëshkurtra të Hollywood-it

Britney Spears & Jason Alexander
Të martuar: 2 ditë
Çfarë nuk shkoi mirë: Ata u martuan në Las Vegas (gjë që shpjegon shumë gjëra) dhe Britney i është referuar kësaj ngjarjeje si “një shaka që përfundoi keq”.

Disa nga martesat më jetëshkurtra të Hollywood-it

Kim Kardashian & Kris Humphries
Të martuar: 10 javë
Çfarë nuk shkoi mirë: Ju mund të mendoni që pasi shpenzon 10$ milion dollarë në një dasmë kjo do të jetë për gjithmonë, por nuk ishte ky rasti. Kim është shprehur se mendonte se “kjo lidhje do të ishte përgjithmonë, por gjërat ndonjëherë nuk shkojnë sipas planit”. Megjithatë sot mendohet se dasma ishte thjesht për arsye publiciteti për të dyja palët.

Disa nga martesat më jetëshkurtra të Hollywood-itJennifer Lopez & Cris Judd
Të martuar: 4 muaj
Çfarë nuk shkoi mirë: Judd doli nga ky divorc me 15$ dollarë plus, ndërsa Lopez pranoi unazën e fejesës nga Ben Affleck 5 muaj para se divorci të finalizohej.

Disa nga martesat më jetëshkurtra të Hollywood-itLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *