• |
ide | kryesore

Për të mos u humbur/ Fabula e Erion Veliajt pse është nxirë gjatë izolimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditBallkoni dhe librat. Këto e kanë bërë Erion Veliajn të marrë ngjyrë plazhi, të paktën sipas fjalëve të tij.

Një ditë pasi dha lajmin se u shërua nga koronavirusi, Erion Veliaj tërhoqi vëmendjen e qytetarëve, të cilët kanë vënë re në foton që ai postoi në rrjetet sociale, se ishte nxirë në fytyrë e krahë.

Në rrjetet sociale kanë plasur talljet, po ashtu edhe të sharat. Nuk munguan dhe argumentet sarkastike se Erion Veliaj bëhet personi i tretë në botë, pas dy mjekëve kinezë, i cili preket nga Covid dhe nxihet nga lëkura.

Lexo më tej: Krahasimi po çmend rrjetin/ Veliaj iku i bardhë dhe u kthye me ngjyrë nga karantina 

Për këtë detaj, kryebashkiaku në një intervistë për Top Channel, sqaroi se fakti që ka qenë prej më shumë se dy javë e gjysmë në shtëpi, qëndrimi në ballkon në diell ka bërë që të duket më i nxirë.

“Jo, më ke 3 javë në shpi e ballkon. Ka qenë një lloj ajrosje pasi Covidi është një lloj arrest shtëpie, ku e vetmja mundësi është të dalësh në ballkon të lexosh libra.” –  është shprehur Veliaj. ©Lapsi.al 17 Comments

 1. Ka qene ne ndonje plazh jashte shtetit dhe prandaj ka lene mjekren qe te mos duket se ka marre diell. Pastaj kur u bene 2 jave e gjysem? Lajmi per infektimin e kesaj gjallese eshte dhene me date nje gusht. Ky r dha lajmin e sherimit me dt. 12 gusht dhe tamponi ishte bere nje dite me pare. Per 11 dite u sherua ky!? Ka dy mundesi, ose ky genjen sic e ka zakon ose koronvirusi ka patur frike te qendroje ne trupin e nje maskarai te tille si ky. Rruge tjeter nuk ka.

  1. Ore cfare merreni me keto mbeturina te pariciklueshme, qe helmojne dheun dhe atmosferen pergjithmone (edhe jashteqitja, mund te riciklohet dhe te kthehet ne pleh te dobishem).
   Keta t’i quash kafshe, eshte padrejtesi per boten e kafsheve, keta t’i quash derra edhe derri ngopet per nje cast, t’i quash armiq te kombit dhe te shqiptareve, prap do te shohesh se, cfare si kane bere dot, ketij kombi, per mbi 3000 vjet, te gjithe armiqte dhe pushtuesit, ia beri terroristi edvin kristaqi & RIVDEKJA, ne keto 8 vite.
   Hic mos u merrni me keta pocaqi, vetem shtrengoni grushtat dhe dhembet, rrini gati, prisni momentin, prisni castin qe po afron….
   Forca qe e solli me imponim (jo me zgjedhje e vota e shqiptareve, se keta plera, si votojne as komshite e tyre) dhe qe e mban me dhune, ne pushtet, kriminelin edvin kristaqi dhe banden RIDHJERESE, jane mafia nderkombetare masono-fashiste, e perfaqesuar nga kufoma soros (i cila doli komplet zbuluar, duke rrezikuar deshtimin e plote te sistemit, diktature totale globale, kriminelin nazist soros, shume shpejt, do t’a cojne ne drejtim te ferrit, sinjalet e para i dha DW) dhe kryeministria, nje keshtjelle kallamash te kalbur, ngritur mbi mocalin e RIVDEKJES.
   Ne momentin qe trimoshi, jevgjit-grekoman, edvin kristaqi, largohet nga kryeministria, RIDHJERJA, OLIGARKET, KRIMI me pushtet apo ordiner, PARATE dhe PRONAT e grabitura, do te shkrihen si kripa ne uje, sikur s’kane ekzistuar kurre, kete as mos e veni ne dyshim.
   Pastaj fillon telenovela, arestime, konfiskime, burgime, hakmarrje per te gjitha krimet e bera popullit shqiptar, duke filluar me kryeplehun edvin kristaqi e deri tek, kristaqi me i fundit, i pederasto-kurvave, te RIVDEKJES!

  2. une po te isha si Erjoni duke qene edhe pak dhiaks, sapo te mesoja se isha me kovid do shkoja ne turqi qe nese do nevojitej te merja trajtim te specializar, pastaj po ta kisha pa simptoma do merrja nje vile plazhi me qera e deri sa te dilja negativ e merrni me mend cfar do beja. ….gjssi..nje cideo mesazh mundesish live i semure, duke ndergjegjesuar popullin do ishte shume efektive duke qene.se.edhe populli e do shume….

 2. sepse opozita është zhytur në mediokritet dhe me nivelet e Gaz Bardhit është disa shekuj larg intelektualizmit elitar të Ben Blushit.
  – sepse në thelb kjo s’është strategji as e opozitës dhe as e Lulzim Bashës por hakmarrje personale e Sali Berishës pas një emisioni serial që Top Channel realizoi për famijen “Haklaj”
  – sepse axhenda opozitës është shndëruar në menu e halleve familjare të Sali Berishës. Ndonse Lulzim Basha hesht, i gjithë arsenali i Partisë private të Berishës është orjentuar kundër familjes Blushi.
  – sepse vetëm Berisha nuk njeh as Kanun dhe as të drejtë zakonore por kërcënon në familje çdo kënd që e sheh rrezik për familjen e tij si mesazh mafioz: “Mos u merr me familjen time, sepse të pret i njëjti fat.
  Thënë troç dhe shqip: Sali Berisha futi metodën e denigrimit dhe sulmeve në familje dhe jetën private ndaj çdo kundërshtari.

  1. Leji llafet “fajin e ka Saliu” i ka hik vakti..Tani na thuj pse “shefi i fiqve” eshte nxire nga dielli i ballkonit? Edhe ti qelbanik ridhjerje, nuk e beson..Si thua o mi bodrumi?!

  2. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

   I paemër 16:13,tre here te njejtin koment ketu tek Lapsi,vetem sot!Ky eshte mediokritet.
   E ke pare Dipllomen e Gazment Bardhit ti qe pretendon se ai eshte medioker?
   Intelektual elitar hajduti Ben Blushi,qe deshtoi ne politike me Partine LIBRA?!
   Ben Blushi eshte nje jashtqitje e shoqerise shqiptare.

  3. Me sa duket, opozita ju paska futur tmerrin o legenlaliers. Po c’pune ka opozta se ky mashtruesi genjen edhe per kohezgjatjen e semundjes!? Aha, perderisa cdo dite dhe ne cdo lajm perserisni te njejtin koment kunder opozites, KEQ I PASKENI PUNET, PO JUA FUSKA EDHE LSI ME SA DUKET DHE PO DILNI PARTI E TRETE RROTE ME RROTE ME PDIU. E paskeni ngrene keqas o mi i kuq bodrumesh… IKU SUFLLAQJAAAAA…. Ka vetem nje rruge tani, t’i lepini bythen Lulit,se perndryshe mbetet pa buke

 3. Vari karin akoma merreni me kete kelysh kurve!
  Jo la mjeker jo sla mjeker. Kur te behen zgjedhjet shkoni perseri e votoni qe te bej ky pushimet ku ti doje kari

 4. Mos u merreni fare me keto mbeturina te pariciklueshme, qe helmojne dheun dhe atmosferen pergjithmone (edhe jashteqitja, mund te riciklohet dhe te kthehet ne pleh te dobishem).
  Keta t’i quash kafshe, eshte padrejtesi per boten e kafsheve, keta t’i quash derra edhe derri ngopet per nje cast, t’i quash armiq te kombit dhe te shqiptareve, prap do te shohesh se, cfare si kane bere dot, ketij kombi, per mbi 3000 vjet, te gjithe armiqte dhe pushtuesit, ia beri terroristi edvin kristaqi & RIVDEKJA, ne keto 8 vite.
  Hic mos u merrni me keta pocaqi, vetem shtrengoni grushtat dhe dhembet, rrini gati, prisni momentin, prisni castin qe po afron….
  Forca qe e solli me imponim (jo me zgjedhje e vota e shqiptareve, se keta plera, si votojne as komshite e tyre) dhe qe e mban me dhune, ne pushtet, kriminelin edvin kristaqi dhe banden RIDHJERESE, jane mafia nderkombetare masono-fashiste, e perfaqesuar nga kufoma soros (i cila doli komplet zbuluar, duke rrezikuar deshtimin e plote te sistemit, diktature totale globale, kriminelin nazist soros, shume shpejt, do t’a cojne ne drejtim te ferrit, sinjalet e para i dha DW) dhe kryeministria, nje keshtjelle kallamash te kalbur, ngritur mbi mocalin e RIVDEKJES.
  Ne momentin qe trimoshi, jevgjit-grekoman, edvin kristaqi, largohet nga kryeministria, RIDHJERJA, OLIGARKET, KRIMI me pushtet apo ordiner, PARATE dhe PRONAT e grabitura, do te shkrihen si kripa ne uje, sikur s’kane ekzistuar kurre, kete as mos e veni ne dyshim.
  Pastaj fillon telenovela, arestime, konfiskime, burgime, hakmarrje per te gjitha krimet e bera popullit shqiptar, duke filluar me kryeplehun edvin kristaqi e deri tek, kristaqi me i fundit, i pederasto-kurvave, te RIVDEKJES!

 5. Po kesaj erjonkes u ba me ja qi ropt,qem rehat ca dit ka qe dje qe merren gjith tv e portalet lereni halen se sa her qe e shoh ne tv me shkon dita ters,se s’ka qen i infektuar por e ka fut ai varikarsi skizofren me ba ca dit burg ky lloj burgu quhet burg partie,tani ky pederasti e kaloj me sukses kete sprove.

 6. kucka e bashkise eshte nxi ne balkon thote , cfare cinizmi e tallje , dhe ka hala individ askushet qe i justifikojne kete kucke , perversin qe drejton qeverine , kuckat minstre e oborrtare te perversit , ka plase muti gjithkund , burri i dashnores miniseter i thencin , kucka te perdorura ne momente te caktuara ne detyre shtetrore e mbi te gjithe kucka kryetar bashkie qe tallet , jep lajme te rrem e shkon me pushime kush e di se ku e tash me paftyrsi ekstreme thot jame nxi ne ballkon , turp .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *