• |
ide | kryesore

Kryedemokrati Basha: Qeveria nuk ka marrë asnjë masë për frenimin e valës së dytë të pandemisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Në një konferencë për gazetarët kryetari i Partisë Demokratike ka thënë se qeveria nuk ka marrë asnjë masë për të përballuar valën e dytë të pandemisë në Shqipëri. Kryedemokrati ka rishpjeguar 4 hapat urgjentë që qeveria duhet të ndërmarrë për tejkalimin e krizës së shkaktuar, që i ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.


Kryedemokrati Basha sërish ka vënë theksin te rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore.


5 Comments

 1. Po. Tani na trego me pika, se cfar duhet te bej qeveria.
  O klluf o bole, ca lloj opozit eshte kjo.
  Ca po I ofron elektoratit gri?
  Pse duhet te votoj ty nje I pavendosur?

 2. Ti o byrezer ke nje ushtri mbas vetes e vazhdon akoma me konstatime , pret qe i gjati te te jap pushtetin ne tavoline

   1. ”” Kryedemokrati ka rishpjeguar 4 hapat urgjentë që qeveria duhet të ndërmarrë për tejkalimin e krizës së shkaktuar, që i ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.”””

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu