• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta reperi i grupit ‘Whodini’

-Instant, Paparazzi, SliderJohn ‘Ecstacy’ Fletcher nga grupi ‘Whodini’ ka vdekur në moshën 56 vjeçare.

Njëri nga anëtarët e grupit të njohur të hip-hop-it, Grand Master Dee, ka konfirmuar lajmin për Variety. Shkaku i vdekjes deri më tani është i paqartë.Të njëjtit kanë realizuar hite të shumta brenda vitesh në mesin e tyre edhe, “Freaks Come Out At Night” dhe “Five Minutes of Funk”.

Muzika e tyre ishte e popullarizuar në fillim të viteve 1980, gjersa fituan edhe një sërë çmimesh.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *