• |
ide | kryesore

Pipero jep një tjetër variant: Kam qenë në Itali, por jo për kurim nga Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMjeku Pëllumb Pipero ka ndërruar mendje sërish për vendndodhjen e tij gjatë kohës që u infektua me Covid-19, për herë të dytë.

Pasi përgënjeshtroi publikisht lajmet se kishte qenë në Itali për tu kuruar, Pipero, ka dhënë një tjetër version sot. I ftuar në “ABC”, Pipero tha se ka qenë në Itali, por jo për tu kuruar.

“Unë kam bërë vaksinën në datën 11, kam dalë pozitiv në datën 25. Jam mjekuar për rresht 12 ditë në kushte shtëpie i ndjekur nga kolegë të mi. Kam bërë 3 tamponë njëri-pas tjetrit dhe pas kësaj kam shkuar tre ditë tek vajza, jo për tu kuruar.

Dhe kam thënë se nëse dikush gjen një sekuencë, apo një tregues që Pipero ka vënë këmbën në një spital apo me një mjek italian, them që Pëllumb Pipero nuk del më në asnjë dritare televizive.

I vetmi mjek me të cilin jam konsultuar në telefon ka qenë një koleg i imi në Turqi, një koleg shqiptar që punon në Itali dhe tek koka më kanë qëndruar dy infermierë. Pra jam mjekuar në Shqipëri, ta verifikojnë si të duan dhe do të më vinte keq që dikush të aludonte ndryshe,”– tha Pipero.

I ftuar në “Open” më 17 shkut, Pipero tha se ka lexuar në media që është mjekuar në Itali e Turqi dhe madje me ironi shtoi se kishte lexuar që ishte intubuar, por që sipas tij, asgjë nuk është e vërtetë. 10 Comments

  1. Nuk e kupton i varfri se ky dhe te gjithe pellumbat e tjere te Partise jane bere gaztore te Oborrit dhe nuk u besohet mê asgje qe bejne e thone!

  2. Ore ti qe e ke surratin si byrh derri pse mashtron ,apo merr eksperience nga padroni yt qe nga shtate fjale qe thote dhjet i ka genjeshtra,kini nje vit e kusur qe vetem genjeni ti dhe ato sorkadhet e komitetit te partise,ytt surrat bajge.

  3. Hahahaha po ti the para dy javesh qe ske qene ne Itali fare?, dhe e kalove Covidin ne shtepi? Ahh Piper Piper, ne surrat te kam dhjer.

  4. Sa i pafytyre , deri dje tha se s’kishte qene ne Itali por pasi Sejko i publikoi numurin dhe bileten e udhetimit u justifikua duke thene se shkoi pasi kaloi covidin.E si mund ti besosh keta njerez qe per para shesin shpirtin dhe lekuren. A i ke pare sa parashikime te dolen se na cave trapin cdo dite ne tv ne muajt e pare te covidit, ja kalove dhe atij psikos se gjate ne tv.

  5. Kete orangutangun e kane marre ne Itali per ta studiuar.
    Eshte rasti i pare qe infektohet nje majmun me Covid-19.

  6. Shendetin ne rradhe te pare Pipero te tjerat rregullohen. Vetem mos vepro si Çomo (koken si logoja e PS) qe mundi te fshehe si mjeke gjithe ato shpirtra shqiptaresh qe vdiqen ne kthetrat e saj. Nuk eshte cudi pse mori shperblimin nga porositesi.
    Beso po deshe. Vetem “rrno me tregue”..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *