• |
ide | kryesore

Gjykata bllokon Veliajn: FRD të qëndrojë në seli deri në përfundim të gjykimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata Administrative ka shtyrë me 5 ditë vendimin për shqyrtimin e konfliktit mes Frymës së Re Demokratike dhe Bashkisë së Tiranës, për lirimin e zyrave nga kjo forcë politike.

Deri në vendimin përfundimtar të Gjykatës, FRD lejohet që të qendrojë brenda në seli, thuhet në një dokument nga Gjykata Administrative


Bashkia e Tiranës i kishte lënë kësaj force politike afat deri sot për lirimin e godinës, dhe tashmë me vendimin e Administratives, do të duhet që të presë verdiktin final për të ndërhyrë.

8 Comments

 1. Kur gjykata te jap vendimin. Ateher ju te lapsit do thoni. Gjykata e kapur nga qeveria, dha nje vendim anti demokratik… etj etje.
  Ju jeni si tu leverdisi. Beni shkrime vetem e vetem per te peshkuar njerez.

 2. po cne kaq shpejt apo nuk ka ceshtje te tjera gjykata, apo ceshtjet e popullit flene nga 2 a 3 vjet ndersa keto ceshtje koti qe sjane ceshtje trajtohen menjehere.

 3. E ç’i ka 5 dite LaliFurçja?!

  Per 5 dite ai jep 5 leje shumekateshash.
  Per 5 dite ai thur 5 plane si te prishe naten 5 ndertesa te vjetra muzeale.
  Per 5 dite ai nxjerr 5 armiq grupesh armiqesore ne Parti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.