• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ Meta: Shkodra do të jetë në krye të marshimit! Vota është gjëja më e shenjtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 30-vjetorin e masakrës së 2 prillit, Presidenti Ilir Meta ka folur nga Shkodra për zgjedhjet e fund muajit. Ai tha se në krye të marshimit do të jetë pikërisht kryeqendra e veriut për të cilën thotë se ka qenë dhe është frymëzim për demokracinë edhe në kohët më të errëta.

Meta thekson se vendi është në udhëkryq, por do t’ia dalë me sukses falë ndërgjegjësimit të qytetarëve se vota është gjëja më e shenjtë.


“Me shinat e Kushtetutës, dhe të demokracisë. Ne themel të Kushtetutën janë zgjedhjt e lira dh vota e lirë dhe e barabartë e çdo qytetari. Jam i bindur se Shkodër do jetë në krye të marshimit, ka qenë frymëzimi për demokracinë edhe në kohët më të errëta.

Jam i sigurt edhe më shumë. Duket bërë çdo gjë, për suksesin e demokracisë, për zgjedhjet e lira, ne nderojmë jo vetëm sakrificat e martirëve të 2 prillit, por edhe të gjithë atyre që në emër të fjalës së lirë, demokracisë, lirisë së besimit u martirizuan.” – u shpreh Meta para kamerave.

3 Comments

  1. Moz Cigares i urojme gezuar 2 prillin.

    Vrasesit e te rinjve shqiptare te 2 prillit 1991 ne Shkoder jane gjalle dhe kryetare kuvendi.

  2. e dim te gjith qe per ty voa eshte gjeja me e shtrenjt, prandaj hedh lekun lum per ca vota o cop muti, o hajdut me zile. nuk u shifka me surrati jot i qelbur hipokrit. mos na e nxirrni me kete te degjeneruarin se na e shpihet fare

  3. Ik o Like se ke pjerdh me kohe. hidhu perpjet po te duahs po as ti as ata si ty skan per ta mbrojt dot gjen e vjedhur. ty te din te gjith se ca muti je, si ata qe te njofin nga afer si ata qe te kan pa vec ne televizor. halbak i shpifur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.