• |
ide | kryesore

Bllofi me aeroportin e Kukësit/ Avionët nga jashtë nuk ulen aty, por në Rinas

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ndryshe nga ç’ishte njoftuar më parë, ditën e sotme do të zbresë në Aeroportin e Kukësit nuk do të zbresë vioni i parë nga jashtë.

Ndryshe nga sa kishte deklaruar Edi Rama, faktet tregojnë se nuk ka një linjë direkte nga Aeroporti i Kukësit për në vendet e tjera.

Në faqen zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza” shihet se avioni i “Air Albania” i nisur nga Londra pritet të zbresë në Aeroportin “Nënë Tereza”, ndërsa prej aty do të niset për në Kukës.

Kjo tregon se avionët do të ulen më parë në Aeroportin e Rinasit, për të vijuar më tej rrugën për në Kukës, pasi nga aeroporti i ri i bërë tashmë në vend nuk ka linjë direkte me vendet, ku është parashikuar të ketë udhëtime.

Vetë kryeministri Rama ka premtuar se do të sjellë me avionin e parë në Aeroportin e Kukësit kuksianë, që jetojnë në Londër, por që votojnë për Partinë Demokratike.


20 Comments

 1. Ai aeroport duket qarte qe nuk eshte gati.
  Ulja e air albanias sot, eshte aventure eshte me shume risk dhe behet vetem per fushate, vetem per kapricon e kryeministrit . Eshte thjesht nje show e rradhes.

  1. Ore eshte 3 D. Nuk e kuptoni, nuk ka as aeroport as pist. Po nuk besuat ikni e shikoni. Aty nuk ka asgje. Po ka qen nje aeroport aty ate qe ndertoi berisha. Po keta e prishen. Dhe tani aty do ndertojn pallate dhe qendra tregtare per kuksianet e pasur. Ka dhe fusha te mbjella me ashash.

  2. Si tyneli i kalimashit….
   Fajin e ka Likja qe i la zgjedhjet ne prill, po te ishin ne qeshor do kishte mbaruar, edhe tynelet e unazes edhe vaksinimet, ah mer like mer like, cna bere

  3. Sikur ta dija qe do benin nje lajm ‘ BOMBASTIK ‘ me faktin qe avjoni u ul ne Rinas dhe pastaj fluturoi drejt kuksit.
   O gomeret e Lapsit .. Po aeroporti i Kuksit nuk eshte certifikuar akoma . Keshtu qe nuk mund te kete linje direkte me asnje vend te europes . Ndersa per fluturimet e brendshme nu duhet certifikim.
   Sikur ta diaja se do pellisnin gomeret shqupista me kete fakt.

 2. Ky psikopat me patente kujton se ka license nderkombetare per te ulur e ngitur avione, ashtu sic ngre delet patronazhiste apo bastardet e ndryshem qe i rrine para-mbrapa

 3. Eshte genjeshtra e rradhes…Qe aerodromi ne Kukes te vihet ne pune,ai duhet te CERTIFIKOHET nga nje kompani e huaj e licensuar.Gjithashtu kontrolloret duhet te jene te certifikuar per aerodromin e Kukesit.Nuk lejohen te komandohen nga aeroportet e tjere.Kjo kerkon afersisht 9 muaj…etj…Cdo ulje eshte SHKELJE .
  Por ne Shqiperi c’fare nuk ndodh !

  1. O specialisti i bythes. Per fluturime te brendshme , nuk duhet certifikim nga nje kompani e huaj.
   Te gjithe shqiptaret po na dalin specialista.

 4. Edhe ju I besoni ketij te pabesi qe nuk e besonte babai I tij dhe nena e tij????Ju lutem juve te lapsit mos u beni reklam mashtrimeve te ketij ordineri, te ketij njeriu qe ka per ideal te ofendoj,te perbuzi,te bullizoj,shantazhoj ,te jet mosmirnjohes,me te gjitha cilesit qe ka nje nje ordiner si ai! Pasi nuk mundi te Merte dot ne dore PD ne vitin 1991,ia mori PS me ndihmen e Sorsit Fatos Nanos,e perzuri ate dhe shume socialist te ndershem,:Marko Bello,Arben Malaj,Hetem Ruka,Namik Dokle,Ermelinda Meksi,Luan Hajderaga,Ben Blushin,e shume e shume te tjere,pasi solli ne PS ata qe kishin lidhje vetem me te dhe asnje lidhje me PS : Erioni,Spiroleshin,Shalsat,Belindat,Mamicat,I nderroi emrin PS ia beri Rilindje,pasi e pa se nuk lindi gje por vetem PPP-t ,duke mos ardhur dot ne pushtet me te gjitha keto marifete, beri dillin me Leshelin,dhe arriti te vij ne pushtet ,pasi I perzuri edhe leshelistat,e mori edhe tepsine,edhe sinine,edhe timonin nuk ia doli dot dha tani u kthye perseri te emri socialist,pa socialista,socialists, edhe ata eshte duke I perzen:Majko,Xhafa,Ulqini,Angjeli,Angelin, duke terhequr nga leshelia hajdutet me pervers: Leftwr Koqa,Nasip,Nasir, e te tjere si keta dhe me ne fund beri dillin me Mero Gelbazen,From Capin,Adrian e Rudina Hilen per te sulmuar me pacauret e tyre ke te mundin qe eshte kundra drogaxhiut Edvin !

 5. A e kuptoni që ai aeroport duhet çertifikohet nga organizma e aviacionit civil ndërkombëtar.Posi mund të çertifikojnë një objekt i ndjeshëm që ndërtohet me punë vullnetare!!!!Për pozicinionin që ai aeroport ka i nevojiten aparatura speciale.Ai i çmënduri don ta ulë avionin vetëm për propagandë.Nuk kuptoj kush janë këta pilota që marin sipër këtë marëzi.

 6. o rama o koqe kanari ca problemi kishte tu hapte 2 muaj me vone aeroporti, apo do nai vote me teper ti….aq me teper qe eshte bo me koncension ca hapesh bythesh kot e ka bo privati po shkoi grop nga ana financiare do e kompesojme me taksat tona.

 7. AI AEROPORT NQS DO HYJ NE PUNE NOJ HERE DO SHERBEJ VETEM PER ARNJT DHE ARUSHAT E MALIT TE GJALLICES SE KUKSIONT WE JAN NE LONDER KAN ZBRIT NE KAMEZ E BATHORE.

 8. Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, është e rëndësishme të rikthehemi tek kjo temë, e cila është shndërruar në një kalë betejë të fushatës së Partisë Demokratike.

  Për kryetarin e saj, Lulzim Basha, ekziston një shkop magjik. Anullimi i koncesioneve, pavarësisht se diçka e tillë mund të bëhet vetëm duke paguar qindra milionë euro penalitete, automatikisht do të sjellë gjenerojë fonde qe do te rikthejne të rinjtë e emigruar perseri në Shqiperi.

  Një qëndrim i tillë është jo vetëm hipokrit, por edhe qartësisht populist. Kjo sepse koncensionet e lidhura nga Partia Demokratike, duke nisur nga 400 hidrocentralet e miratuara, përfshi ato në Valbonë apo Vjosë janë një kapitull i errët i historisë moderne të Shqipërisë.
  Eshte ulje simbolike qe tregon se aeoporti eshte gati per tu licensuar o lapsexhinj e byrektore te pd qe masturbohen me shkrimin tuaj por qihen ne bythe kur avionics do ulet ne kukes per shpellkaret e zones

 9. Atehere kur nuk eshte i certifikuar si aeroport pse u hap. Ca eshte kjo Londer-Tirane -Kukes. Nuk ju mjaftoi qe lane nam me heren e pare ku Ministrja Balluku reklamonte uljen e nje deltaplani as avion nuk ishte i cili nuk e preku pisten fare. Ore nuk hajne te gjithe shqiptaret bar ka dhe ca qe hajne buke si te gjithe njerzit normal. Ne gjuhen e popullit kjo quhet. Tallje kari me paramendim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *