• |
ide | kryesore

Arrestohet në Dubai i shumëkërkuari nga policia e Elbasanit i akuzuar për dy vrasje

-Instant, Lajme, Të funditI kërkuari nga drejtësia shqiptare për porositjen e vrasjes së babë e bir, Nezir dhe Gentjan Beqiri, Florenc Çapja është arrestuar në Dubai dhe pritet që të ekstradohet për t’u gjykuar. Çapja në Elbasan nuk është i vetmi që është fshehur dhe arrestuar në Dubai. Për këtë ngjarje pak muaj më parë policia arrestoi edhe të afërmin e tij, 53-vjeçarin Ardian Çapja.

Kujtojmë se në vitin 2016, Florenc Çapja dyshohej të ishte shënjestra e një atentati në periferi të qytetit të Elbasanit, ku pati tre viktima dhe tetë të plagosur mes të cilëve dhe vetë ai. Mesohet se ai eshte arrestuar mbremjen e se enjtes, ndersa ende nuk ka njoftim zyrtar nga policia. Kujtojmë se disa muaj më parë në Dubai u arrestua edhe Plarent Dervishaj një tjetër emër i njohur për drejtësinë shqiptare, por që pamundësisht të arritjes së një marrëveshjeje ekstradimi me Shqipërinë, ai u la i lirë.4 Comments

  1. E shiti Lulximja Saliun thone! Por si mund te shitet nje njeri i ndershem,i moralshem nje njeri per se mbari?! PD eshte nje organizate terroriste me Saliun ne krye! Cfare shiti Lulja dhe ke! A nuk e dime te gjithe qe minat ne shtyllat e tensionit te larte i urdheronte Saliu? A nu tha Saliu qe do te kisha vrare jo tre por treqind? A nuk tha Saliu qe parate e shqiptareve jane me te pastrat dhe lejoi dhe pervetsoi parate e piramidave! Si e shiti Lulximja Saliun! I ngriti kurth?Jo zoterinj! Jane te gjithe hajdute dhe kriminele dhe Saliu eshte edhe spiun! A nuk i futi Saliu femijet e tij ne krim e korrupsion!

  2. Sot, me shpalljen e Berishës ‘minues i demokracisë’ dhe ‘familje kriminale’, ‘i përshirë në korrupsion të madh’, PD-së i kanë dalë brinjët. Luli as do të japë dorëheqje, as do të zgjidhet.

    Luli do të emërohet kryetar i PD, sa të jetë Berisha këndej pari. PD-në e merr me vete Berisha në rrugën për ku është nisur pas krimeve 30 vjeçare”,Ja dhe nje kriminel tjeter nga grupi i e elbasanit dhe financuesi i pd capja,salihut po vazhdojne ti priten fijet e financinit nga para ja e krimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *