• |
ide | kryesore

Basha-Ramës: Bën mirë që i ndjek me kërshëri përplasjet në PD, shiko deri në fund…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha iu përgjigj kryeministrit Edi Rama, lidhur me debatet brenda selisë blu, teksa ky i fundit i cilësoi si fundin e etikës.


Nga foltorja e Kuvendit, Basha iu drejtua Ramës, duke i thënë se bën mirë që i ndjek ngjarjet brenda PD-së me kërshëri, ndërsa i kërkoi të mësojë dhe të shohë deri në fund, pasi “këdo që vendos interesat e tij personale mbi interesat e shqiptarëve, nuk i pret një fund i ndryshëm nga ai që i rezervon çdo shoqëri dhe çdo komb, që ka vendosur të ecë përpara”.


“Bën mirë që i ndjek ngjarjet brenda familjes sonë politike me kaq kërshëri, mëso, por shiko deri në fund, se as ty, dhe askënd tjetër, që ka bërë hesap të vendosë interesa te tij personale mbi interesat shqiptare, nuk i pret një fund i ndryshëm nga ai që i rezervon çdo shoqëri dhe çdo komb, që ka vendosur të ecë përpara. Dhe po të them, PD ka vendosur të ecë përpara dhe të udhëheqë përpara shqiptarët drejt ndryshimit që meritojnë. Kjo rrugë mund të bëhet vetëm duke mobilizuar gjithë shqiptarët, që pikë sa pari të heqim, shkulim, çmontojmë dhe gërryejmë pengesën, që je ti dhe lemeria jote, që e quan qeveri”, u shpreh Basha.

5 Comments

  1. Je ne rol Luli Basha,je hiç me pak se nje deshtak,i pabese e defiçent !
    Ben e dukesh shume keq,vetem me gjasme e ke !
    Fli gjume…….,zgjohu njehere ne kater vite,fli serish edhe pak dite sa te shkerrmoqin ty e pas teje monstren qe qeveris banden kriminale qe quhet qeveri shqiptare !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu