• |
ide | kryesore

Misteri i vdekjes së katër rusëve në hotelin në Qerret të Kavajës

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme


Humbja e jetës së katër turistëve në një sauna në Qerret të Kavajës është një ngjarje që ka lënë pas shumë pikëpyetje mbi mënyrën se si ndërruan jetë rusët. Deri më tani është mësuar itinerari i viktimave që vinin nga Mali i Zi nëpërmjet një udhëtimi turistik në grup. Përmes telefonit ata kishin rezervuar ambientet SPA që kërkuan t’i frekuentojnë të premten në mbrëmje.

Viktimat ishin pjesë e të njëjtës familje. Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç dhe Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe. Trupat e pajetë u gjetën nga recepsionistja e hotelit, dëshmia e të cilës tashmë është publikuar në media.

“Iu thirra disa herë se pijet dhe frutat ishin gati. Pasi nuk mu përgjigj njeri hyra brenda në sauna dhe i pashë të katërt, nuk m’u përgjigjën. Njëri ishte i shtrirë në shezlong, dy në stol dhe një tjetër ulur me këmbët në pishinë. Ishin të asfiksuar” ka thënë ajo në polici.

Sipas autoriteteve kemi të bëjmë me një vdekje të shkaktuar nga asfiksia. Mendohet se rusët kanë qëndruar në xhakuzi për një kohë më të gjatë se sa mund të përballonte organizmi i tyre.

“Rreth orës 22:20 (23:20 pasdite me kohën e Moskës) , trupat e katër personave nga Rusia u gjetën në saunën e një hoteli në Qerret në [rrethin] Kavajë . Të gjithë ata ishin të asfiksuar”, njoftoi policia në një deklaratë.

Por ky version i ngjarjes mbart kontradikta në vetvete. Nëse njëri prej rusëve është asfiksuar i pari, atëherë supozohet se tre të tjerët do të kishin reaguar. Fakti që të katërt nuk kanë mbijetuar, atëherë kjo tregon se të katërt kanë humbur jetën në të njëjtin moment.

Dyshimet se si humbën jetën turistët rusë do të marrin një përgjigje nga autopsia. Në media është raportuar sot se ambasada ruse ka kërkuar një përfaqësues të saj gjatë zbulimit të shkaqeve të vdekjes së katër shtetasve rusë./Lapsi.al


12 Comments

 1. Ore se na çmendet, kane qene brenda ne kabinen e saunes familja ruse apo ne ambientet e jashteme te saj, tek pishina e ceket per te freskuar kembet sepse pishine e shezlong nuk ka si te kete brenda ne sauna.
  Dhe e dyta , nese kane qene jashte saunes si mund te asfiksohen njerzit ne ambientin jashte saunes me temperatura normale , kur rreziku per tu asfiksuar eshte brenda ne Sauna ku ajri eshte i thate e temperatura eshte 70-93 grade dhe qendrimi brenda ne kabinen e saunes nuk duhet te zgjase me shume se max.20 minuta.

  1. dhe kanë vdek të katër!!!

   si ka mundësi të katër përnjëherësh?

   njëri mbase do kish pat mundësi me pas dal?.

 2. Gjithnjë ka humbur pikërisht kur ka dashur të bëjë si i fortë. Ka humbur më 1997 dhe nuk dinte ku të fshihej pasi tentoi të përdorë forcën kundër qytetarëve, ka varrosur PD-në më 1998, kur keqpërdori vdekjen e Azem Hajdarit dhe pushtoi zyrat e shtetit dhe TVSH, ka humbur më 21 janar kur vrau katër qytetarë, pse demonstronin para selisë së Kryeministrisë dhe ka humbur çdo përballje force me kundërshtarët në jetën e tij opozitare.Edhe shkrimin e keni mare nga gazetat ruse,njelloj si parate

 3. Më shumë se 100,000 fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes nga janari 2019,ti loqja e majte e salihut akoma nuk e ke kuptuar qe të zezat e ketij Kombi per 20 vjet i ka shkaktuar i vetmi serb ne politiken shqiptare salih karaxhic berisha

  1. Po kan perfitu “bonusin” po do pagujn borxhin dhe ppp e ksaj qeverisje deri kur bebet e bebeve te tyre do behen me bebe..
   shko futi nji sufllaqe per sot dhe vk se ca vje neser idiot!

  2. Po ti loqja e qendres se bythqirit-beseprerit-çakallit-narkomanit&delirantit-karakurves-Rama , cfare ke kuptuar deri tani …ndonje sufllaqe falas apo ndonje qirje ne bythe alla Erion Veliaj ??
   Keni goje dhe flisni ju kurva/injorante per pune serbofilie ?? O te qifsha robt deri ne brez te 7-te , para dhe mbrapa …po Dushan Mugoshen qe krijoi P.P.SH-ne dhe Alexander Vucic ,ju kurva i mbani me krenari miq .

 4. Loje e ashper e sherbimeve sekrete !!!!
  Nje ne dynte huaj qe gjenden ne kete vend me çfardo legjende te thuash jane agjente te sherbimeve sekrete miqesore dhe kundershtare !!
  Amerikanet ka pak dite qe jane te shqetesuar se kush ua vret agjentet sekrete,mbase tani duhet te pyesin ruset se cili po hakmerret ?!?!?!?
  Perveçse Shqiperia e droges,korrupsionit,mafias tani dhe kjo duhej !!!

 5. Tupanat bien në çdo pasdite perëndimi përgjatë turit të qyteteve, përligjen si lajmëtarë te shkarkimit të kreut demokrat, por zhurma e prodhuar nuk qaset si bindëse. A është Berisha ende kryetari i orkestrës së PD apo thjesht një i ftuar në ceremoninë mortore të partisë?

 6. Ç’i ke bërë Enverit,
  kur le mbrapa malin?!
  Ç’i ke bërë Enverit,
  që këta s’ta falin?!

  Atëherë këtu,
  nuk kishte as “Astra”,
  si ja bëre topet,
  si bora të pastra?!

  Atë pyll me lesh,
  bukur ja ke korrur,
  na thuaj ta dimë,
  ç’vegël ke përdorur?!

 7. “Në fakt atë që i bëra diktatorit, këta nuk ma falin dot kurrë”, poeti i shkruan Doktorit: “Atë pyll me lesh, bukur ja ke korrur, na thuaj ta dimë, ç’vegël ke përdorur?!”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *