• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktorja Betty Lynn

-Instant, Paparazzi, SliderBetty Lynn, aktorja e filmit dhe televizionit e njohur më shumë për rolin e të dashurës së Barney Fife, Thelma Lou në “The Andy Griffith Show”, ka vdekur.

Ajo ndërroi jetë në moshën 95-vjeçare. Ylli vdiq në mënyrë paqësore të shtunën pas një sëmundje të shkurtër, njoftoi Muzeu Andy Griffith në Karolinën e Veriut. Lynn u shfaq si Thelma Lou në serialin e suksesshëm nga viti 1961 deri në vitin 1966.

Ajo përsëriti rolin e saj në “Return to Mayberry”, filmin e krijuar për televizion ku ajo dhe Fife (Don Knotts) u martuan.

E lindur Elizabeth Ann Theresa Lynn më 29 gusht 1926, në Kansas Missouri, Lynn filloi të studionte vallëzim dhe aktrim në një moshë të re. Në 1944, ajo filloi të performojë si pjesë e USO Camp Shows.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *