• |
ide | kryesore

Debati për urinë, sondazhi i kërkon Musk-ut të shesë 10% të aksioneve të Teslas

-Instant, Lajme, PlanetPërdoruesit e Twitter i janë përgjigjur me “PO” sondazhit të Elon Musk nëse ai duhet të shesë 10% të aksioneve të tij të Tesla-s për të paguar taksat.

Përdoruesit mbështetën shitjen e aksioneve me një diferencë të gjerë, me rreth 58% “PO” kundrejt 42% “kundër”. Vihet re se janë hedhur më shumë se 3.5 milionë vota.

Musk nisi sondazhin të shtunën. Ai tha se do të respektonte rezultatet e sondazhit, çfarëdo qofshin ato.

Biznesmeni amerikan, i cili aktualisht është njeriu më i pasur në botë, njihet për postimet e tij provokuese dhe kontroverse, të cilat herë pas here kanë ngjallur reagime të ndryshme.

Edhe pse askush nuk e di nëse e ka me të vërtetë këtë qëllim, nëse Musk shet 10% të aksioneve, përveç faktit që do të likuidojë 21 miliardë dollarë, ai do të jetë në gjendje të lëvizë 80% të xhiros ditore të kompanisë së listuar në një të vetme.

Debati nisi pas deklaratës së kreut të Programit të Ushqimit të OKB-së i cili tha se 2% e pasurisë së Musk mund të zgjidhte përfundimisht problemin me urinë në botë.

Veprimi i tij është edhe një përgjigje ndaj taksave për miliarderët, që janë propozuar nga demokratët amerikanë. Tani pritet përgjigja e miliarderit.2 Comments

  1. FAKTET E ZHVILLIMIT DOMOSDO ZGJON VEMENDJE PER NDRYSHIM PERSHTATJE thotë:

    NESE BOTA VARET NGA MILIARDERET DHE JO QEVERIT ,ATEHERE TE PRANOHET QE LIGJIN NUK E BEJNE QEVERIT POR BIZNESMENET DHE BOTA NUK KA SHTETE ,DREJTESI POR ESHTE NJE NDERMARRJE BIZNESI,QE ZHVILLON ME KOMPANIT E SAJE TE BIZNESIT ME EMRIN SHTETE,DHE KY ESHTE SHKAKU QE BOTA NDOLLET NE KET GJENDJE,PER SHKAK TE KESAJ LOGJIKE INTERESI QE ESHTE KUNDER DOMOSDOSHMERIVE TE JETES SEPSE PER BAZ KA INTERESIN,E DISAVE,KJO PASTERT QUHET PADREJTESI ME EMRIN E BUKUR DEMOKRAcI INTERES,QE NE THELB SHKATRRON GJITHcKA PA MESHIR I KEMI FAKTET E ZHVILLIMIT PREZENT KUDO, PO TE ZHVILLOHESHIN GJERAT ME DREJTESI HAK RREGULL MAS POLITIKA TE DREJTA KJO GJENDJE NUK DO EKZISTONTE

  2. FAKTET E ZHVILLIMIT DOMOSDO ZGJON VEMENDJE PER NDRYSHIM PERSHTATJE thotë:

    NJERZIT NUK KAN NEVOJ TE JETOJN NGA MESHIRA TJEREVE ,PERDERI SA ZOTI MALLERISHEM UA LLA TE DREJTEN E VET,SI MUNDESI E GARANTOJ QE NE SAJE TE DISA KRITEREVE OBLIKATIVE TE PERBASHKETA NDERNJERZORE SEJcILI ME MENDJEN DHE GJYMTYRET E TIJE TI PERGJIGJET NEVOJAVE TE TIJE PLUS DHE TE KEN DHE TJERET DOBI PREJ TIJE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *