• |
ide | kryesore

OBSH jep alarmin për “Omicron”: Mos prisni deri sa të mbushen spitalet

-Instant, Lajme, PlanetOrganizata Botërore e Shëndetësisë  ka paralajmëruar  qeveritë dhe njerëzit për përhapjen e variantit Omicron, duke theksuar se përhapja e variantit të ri është më e rrezikshme për shkak të ri-infektimit.

Por sipas OBSH-së, ky variant ka diçka pozitive pas shkakton simptoma më të lehta se Delta, megjithëse është ende herët për të arritur në përfundime. Qëllimi i OBSH-së është të nxisë vendet që të marrin masa  në vend që të presin derisa spitalet e tyre të mbushen dhe të jetë shumë vonë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *