• |
ide | kryesore

Kyçet me zinxhinrë dera PD në Shkodër/ Tentativë për të penguar referendumin e 18 dhjetorit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas urdhrit nga Tirana, drejtuesit e degës së PD Shkodër kanë kyçur me dry selinë blu në këtë qytet.

Skandali është denoncuar nga anëtarët e Kryesisë së PD, të cilet e quajnë absurde sjelljen dhe urdhrin e dhënë nga Lulzim Basha.


“Dëshpërimi që ka kapluar pseudotolerantat dhe gjithëpërfshirësit Bashistë shprehet mirë në aksionin e mbylljes me zinxhirë të degës së PD-së Shkodër. I bëj thirrje kryetarit të degës z. Xhevdet Amuli të distancohet nga kjo lajthitje pasi dega nuk është pronë private. Kjo është përçarja më e madhe që po induktohet nga ish kryetari dhe deputeti Lulzim Basha. Turp” shkruan Ervin Gjini, anëtar i kryesisë së PD Shkodër.

Mbyllja është bërë për të mos lejuar përgatitjet për 18 dhjetorin, referendumin për shkarkimin e Bashës.

Mbështetësit e referendumit po bëhen gati për këtë datë, ku pas mbylljes se selisë kanë bërë me dije se do të përcaktojnë vende të tjera për mbajtjen e referendumit.

11 Comments

  1. lyl kymy yuruy

   o kimete na hongsh lulin bashke me ramen

   jeni bastarde fare ju amerikanet teoricien, keni pjerdh fare, shioni se ca beni vete me 6 janarin

   na tregoni per rregulla

   ore me afganistanin ca bete?

 1. Po si mund të organizohet një “Kuvend” apo një “referendum” , kaçakshe, duke injoruar mendimin e palës tjetër ?
  Më komikja është se kjo mënyrë “revolucionare komuniste” e të vepruarit, motivohet me “reformimin” e PD , nga një parti e djathtë e moderuar, antare e grupit të partive popullore europiane, në një parti ekstreme konservatore.
  As ka ndodhur e as mund të ndodh kurrë që një parti konservative të vijë në pushtet me dhunë, apo të dalë me parulla marksiste të “udhëheqjes nga populli”
  Parim demokratik i së djathtës është vlerësimi i përfaqësisë së një partie si një elitë e shoqërisë.
  Sigurisht që këtë elitë e voton elektorati, ama pasi është kryer ky proçes demokratik, vendimmarjen në parti e ka përfaqësia e zgjedhur e jo ajo shtresë e pa shkolluar e pa emancipuar e shoqërisë.
  Nga ana tjetër, partitë e djathta janë ekstremisht kundër kultit të individit.
  Nëse në foltoret amorfe të Berishës ,shtoheshin për çdo herë e më shumë thirrjet e neveritëshmë të adhurimit të tij, kjo padyshim se nuk ka të bëjë me kukturën demokratike por me të kundërtën e saj.
  Në çdo fjalim të Berishës në këto foltore, nëse do ti numëroje, do të gjeje qindra herë përdorimin e fjalës “unë” ose në vetën e tretë “Sali Berisha”.
  Edhe diktatori kriminel Hoxha, e kishte kujdesin që të mos fliste në emër të vetes. apo të përmendëte emrin e tij.
  Pamvarësisht se me fallsitet, ai fliste në emër të partisë.
  Për hir të së vërtetës duhet pranuar, se edhe kreu aktual i “narkoshtetit”, e ka kujdesin që të mos përdorë.
  me shumicë fjalën “unë” e gjithashtu nuk e ka dëgjuar kush të përmendë veten me emrin Edi Rama.
  Është interesante së në Shqipëri këtë unin edhe në vetën e tretë, e demostrojnë vetëm dy politikanë, Berisha e Meta..
  Në çdo paraqitje të tyre në publik, është e pamundur që të mos flasin duke përmendur emrin e tyre.
  “Sali Berisha ka bërë këtë e ate e do të bëjë këtë e ate”
  “Ilir Meta ka bërë këtë e ate e do të bëjë këtë e ate”

  1. Edhe ti qe I sherbet lulit sumshpuar je nepermjet lulushit do qe te mbrosh katrahuren e edi rames e te lulzim bashes prandaj video 450 milion euro te popullit me te raskapitur ne europ dhe ne ballkan

  2. Ha një mut, se do ta gjesh demokracinë ideale ose te rilindja ose te pidhi satome,

   O idiot janë të matshme çfarë ka bërë mirë e çfarë ka bërë keq Fatos Nano, Sali Berisha e edvin kristaq hajduti.

   Vetëm ndonjë sufllaqe copy-paste si ti apo ndonjë i blerë mund të mashtrojë në këtë mënyrë vetëm ato që duan të vetëmashtrohen, naga përfitimet që kanë, dhe ji se u mbushin mendjen të tilla idiotësi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.