• |
ide | kryesore

Basha: Nuk përdorëm gaz lotsjellës, ishin bombolat e shuarjes së zjarrit. Gazi u përdor nga policia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave mbi protestën e ditës së djeshme se njerëzit e tij kanë përdorur gaz lotjsjellës për t’u mbrojtur ndaj protestuesve të dhunshëm të Sali Berishës.


Në një konferencë për mediat, Basha vuri në dukje se nga selia e Partisë Demokratike janë përdorur vetëm bombolat e shuarjes së zjarrit si e vetmja formë rezistence ndaj protestuesve të Berishës.Ai deklaroi se qëllimi i ish-kryeministrit ditën e djeshme ishte që të shkatërronte Partinë Demokratike.

“Duhet të refuzoj çdo akt dhune që është kryer nga një grusht banditësh të sjellë nga Sali Berisha. Ata kishin ardhur me një qëllim që të shkatërronin Partinë Demokratike. E patë si qeshte edhe sot. U kthye në skenën e krimit dhe qeshte. Ndërsa pjesa tjetër janë manovra të Edi Ramës dhe Sali Berishës. Gazment Bardhi nuk ka lidhje me lëndët radioaktive, e vetmja gjë që ishte për t’u mbrojtur, ishin bombola zjarrfikëse. Po të shikoni filmimet do të shikoni se ai është pluhuri i bardhë i shuarjes së zjarrit dhe kur policia ndërhyri me gaz e patë se çfarë solli”, deklaroi Basha gjatë konferencës për mediat.17 Comments

 1. Vetem Lul Brava shuan zjarrin me “pepper spray”. Posedimi i “sprait me spec” eshte ilegale dhe perdorimi i tij eshte kriminal. Nese kapesh ne aeroport me “pepper spray” eshte njesoj sikur te gjejne thike apo pistolete ne cante qe do ta maresh ne avion dhe per kete posedim te cojne ne kokerr te burgut. Sa bukur i thone dhe Brava dhe Ramazani qe : ” ka qene fikse zjarri”🤪. Qohuni shqiptare qijini robt kesaj dyshe Putiniste!

 2. Nuk ishte gazlotsjelles dhe ne sallen e kongreseve kishe 15000 vete, 9999.7% e demokrateve jane me ty etj etj.
  Dine te thuash ndonjehere te verteten? Keshtu na keni genjyer gjithmone?
  Kaq ashiqare sa po genjeni ju nuk e kisha imagjinuar ndonjehere . Por nuk keni faj se po ne kemi qene qe ju kemi besuar . O jemi koqe ne qe ju besojme ose jeni prestigjatore e bij kurvash ju politikanet qe na mashtroni ne çdo fjale .
  Ne kete vend duhet lufte , duhen vene pikat mbi i. Politikanet nga nje krah dhe populli nga krahu tjeter , vetem keshtu merrni vesh ju o kurvat e politikes qe e degjeneruat kete vend deri ne shkaterrim total .

 3. Pse kush hajvan mendon se ishin bombula gazlotsjellese?
  Ato ishin çakmak per te ndez cigaren
  hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  basha je gjigant
  por paaaaaak fare loqe

 4. Nuk e kuptoj pse eshte bythqirezuar deri ne kete nivel ky flokebojatisuri!

  Mos flas per ate lezbikun me 4 sy, qe u kerkonte hesap policeve. Dhe tere ata burra e degjonin sikur kishin bere faj!

  I forte na doli ky uncle George. Nje fshat te tere permbysi!

  Hiq o Ndrio, hiq..

 5. Shqiptaret duhet te cohen dhe shkelin me kembe keta dy bythqire Salih Shpellarin dhe Lylzim Kurven Jane dy kufoma politike qe nuk e kane te gjate pasi USA i ka cuar dosjet e tyre ne SPAK Salih plehonia e di kete po dhe Lyl Kurva do e mesoi shpejt se cfare e pret

  1. Me pare do te kalojme nga ti,te pallojme edhe macat e shtepise e ty e sojin tend te ndyre do te çojme per pallim ne çeten e rromeve te B.Lumit .

  2. te paska marre malli per nje vella te vogel ? apo do vajze , do ndonje kurve tjeter qe tja marri satome o pidhropsh e kuqe?

 6. Nuk ishte gaz lotsjelles…..
  Dyert e PD nuk po blindohen. Po rregullohet paneli elektrik….
  Dera e PD eshte e hapur per te gjithe, po per momentin po bejme punime…
  Ne pallatin e kongreseve ishin 5000 vete….
  Mua me do 99.9% e anetaresise…..

  Prit edhe ca po sta qim ate hollandezen.

 7. Do fillojne me tenden njehere dhe gjithe kurvave mavi o Ethem lalaj qe je bere si morr pidhi ne kete Portal.Ato qe fikin zjarret jane me shkume o Luldhim dhe jo me gaz ose pepper spray

 8. O plehre njeri,e madakruan Feliks Bilanin,nuk ecte dot u rrezua dy tre here se ishte shume keq,derisa erdhi ambulanca !!!
  Zoti i madh te vrafte,kurre mos pafsh dite,ti,familja jote e ndyre qe ka rritur nje monster si ti !

 9. Më keq akoma.Është shumë herë më e rrezikshme. Kaq truthar është sa justifikohet me mjetin më të rrezikshëm.

 10. hahahahahhahahhahhahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahhahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
  ti je 1 o basha , me mire se ty nuk genjen kerkush
  fikse zjarri .??????????????? hahahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *