• |
ide | kryesore

Kush është zgjedhur për të prezantuar Oscar 2022?

-Instant, Paparazzi, SliderEkipi po mblidhet për Oscar 2022.

Ne më pak se dy javë deri në shfaqjen e madhe, producentët e shfaqjes Will Packer dhe Shayla Cowan kanë rreshtuar yje për të dalë në skenë.
Këtë javë, prezantuesit e shtuar përfshinin Halle Bailey, Sean “Diddy” Combs, Jamie Lee Curtis, Woody Harrelson, Samuel L. Jackson, Shawn Mendes, Tyler Perry dhe Tracee Ellis Ross.

Ata iu bashkuan figurës së njohur tashmë të shpallur Ruth E. Carter, Kevin Costner, Anthony Hopkins, Lily James, Daniel Kaluuya, Zoë Kravitz, Mila Kunis, Lady Gaga, John Leguizamo, Simu Liu, Rami Malek, Lupita Nyong’o, Rosie Perez. , Chris Rock, Naomi Scott, Wesley Snipes, Uma Thurman, John Travolta dhe Yuh-Jung Youn.
Më shumë njerëz dhe me gjasë një grup interpretuesish, do t’i bashkohen eventit në ditët në vijim.

Ceremonia e 94-të e çmimeve Oscar do të mbahet të dielën, më 27 mars 2022, në Teatrin Dolby në Hollywood, me Amy Schumer, Wanda Sykes dhe Regina Hall si mikpritëse.

LAPSI.ALLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *