• |
ide | kryesore

Will Smith përballet me Chris Rock dhe më pas fiton Oscar për aktorin më të mirë

-Instant, Paparazzi, SliderKur Will Smith marshoi në skenën e Oscars dhe goditi Chris Rock, momenti i paparashikueshëm shërbeu si një ndërprerje për festën e Hollivudit.

Por sapo Smith u kthye pak çaste më vonë për të pranuar çmimin e tij të parë Oscar, ai kërkoi një falje me lot në sy për një akt që sigurisht do të errësonte arritjen e tij historike. Ai shfrytëzoi rastin gjatë çmimeve të së dielës mbrëma për të folur për të qenë një mbrojtës i ashpër ashtu si personazhi i babait të tij tenisti Richard Williams nga “King Richard”.

Smith u ndje si mbrojtësi i shumë njerëzve, përfshirë gruan e tij, Jada Pinkett Smith, pasi Rock bëri një shaka për pamjen e saj që nuk i pëlqente.

“Richard Williams ishte një mbrojtës i ashpër i familjes së tij,” tha Smith ndërsa filloi fjalimin e tij të pranimit pasi fitoi çmimin për aktorin më të mirë. Më pas ai u kërkoi falje shumë njerëzve – duke përfshirë yjet e tenisit Venus dhe Serena Williams, vajzat e Richard Williams – por nuk e përmendi Rock.

Pas shfaqjes, Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se “nuk e pranon dhunën e asnjë forme”.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit tha në një deklaratë se ishte në dijeni të incidentit.

“Incidenti përfshiu një individ që goditi një tjetër me shuplakë”, thuhej në deklaratë. “Individi i përfshirë ka refuzuar të paraqesë një raport në polici. Nëse pala e përfshirë dëshiron një raport policie në një datë të mëvonshme, LAPD do të jetë në dispozicion për të përfunduar një raport hetimor.

“Ajo ishte nata më e madhe në historinë e televizionit,” tha Rock përpara se të rifillonte rolin e tij si prezantues.

Disa minuta më vonë, reperi Sean Combs – në skenë për të prezantuar një homazh për “The Godfather” – u përpoq të luante paqebërës dhe sugjeroi që Smith dhe Rock të zgjidhnin mosmarrëveshjet e tyre në një festë pas Oscars.

“Will dhe Chris, ne do ta zgjidhim atë si familje në festën e Gold,” tha Combs.

jehona nuk u ndal me kaq. Disa njerëz iu afruan Smith dhe Pinkett Smith në pushimet reklamuese që pasuan; Keith Urban e përqafoi Smithin gjatë një ndalese në shfaqje, dhe Nicole Kidman gjithashtu shkoi për të thënë disa fjalë gjithashtu.

©LAPSI.AL1 Comment

  1. Si e zbusin gazetat tona nje skandal kur i bejne te huajt dhe vecanerisht bythzinjte Anerikan. Urdher i Sorrosit te mbajne gojen kycur keto prostituta gazeta. Ta kishe bere ndonje Shqiptarbdo e kishin bere qimen tra. Ky nuk u perball po ja futi nje grusht dhe ja they dhembet atij bythziut tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *