• |
ide | kryesore

Shkarkohet drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ImerajShkarkohet drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj. Imeraj ishte konfirmuar në detyrë nga KPK.

Vendimi u dha sot nga KPA, ku u konstatua se disa kritere nga prokurorja nuk plotësoheshin.

Duke iu referuar të dhënave të bëra publike nga KPA, rezulton se për kriterin e pasurisë, për njërën nga pasuritë ka mungesë burimesh financiare.

Mësohet se kryeprokurorja ka bërë një deklarim të pasaktë për një apartament në zonën e Ali Demit, pasi ka mungesë burimesh. Po ashtu thuhet se ka mosdeklarim të gjendjes cash në deklaratat vjetore.

Ndër të tjera flitet edhe për një godinë 5 kateshe në rrugën ‘Sabaudin Gabrani’ ku thuhet se Imeraj ka kryer deklarim të pasakte dhe të pamjaftueshm.

“Për kriterin e pasurisë; nuk ka raportuar një rekord te kunatit ne Itali. Subjekti gjendet ne kushtet e cenimit te besimit.”, u tha sot nga KPA.

Lexo më tej: U shkarkua nga vettingu/ Reagon kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj 11 Comments

 1. Po te ishte nga zona e pare operative do te ishte akoma ne detyre dhe do ngrihej me lart po cti
  besh se ajo eshte nga Veriu e aq me keq nga Tropoja. Me kete biografi e kane hequr shume vone.
  Sistemi i drejtesise duhet te pastrohet nga “maloket”

  1. dakord , sepse ne nje bordella ska te virgjer , por pse ? me thua dot nje ceshtje te saj, une i di naj dy qe mbase nuk eshte treguar ne lartesine e duhur, pra ka bere nder por sdi te kete marre leke , ti di ?

   po arben kraja ? po te tjeret ? cili eshte njesia matese? ka nje etalon?

   miresetevish me fakte brenda mundesive .

 2. pastrimi i drejtesise, REFORMA ME E MADHE ME RENDESI KOMBETARE, JASHT NGA DREJTESIA HAJDUTET,TE KORRUPTUARIT DHE INJORANTET

 3. Ska lidhje me kim as me ps. Kjo duhet te ishte heq ngahera nje e paafte me pak.
  Te fala edhe burrit trim.
  Ju pata thene qe do ju qi mu ne bithe.

  1. Po shoku sufllaqe po, e paafte se rrasi ne burg ministrin kampion te hashashit dhe kryekriminelin e rilindjes Emiliano Shullazin? Per standartin rilindes, aftesi eshte kush i lepin tajaren me shume Ramazanit dhe jo kush nuk e ha presionin e kriminelave dhe i denon ata.

   Mos ke merak, se do te vije rradha te qihesh dhe ti ne bythe nga ky pushtet o sumqir rilindje!

 4. E vetmja prokurore me bole qe mori ne dore dosjen e Emiliano Shullazit dhe e denoi nderkohe qe meshkuj prokurore bythqima skishin bythe ta mernin ne dore dhe e kalonin si patate e nxehte se dhiheshin ne breke se “do gdhiheshin me tritol te dera e shtepise” po ta mernin kete ceshtje.

  Dhe keta prokurore bythqira rilindesa sot kane kaluar vetingun dhe kapardisen si kurva e te japin mend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *