• |
ide | kryesore

A do bashkëpunojë me Berisha si kryetar i PD? Përgjigjet zyrtari i lartë europian McAllister

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNw bashkwbisedimin pwr media, kreu i komisionit parlamentar i çështjeve të jashtme në PE, David McAllister shamngu pyetjen nwse do tw bashkwpunonte me Sali Berishwn, apo jo.

“Sa e thashë unë jam këtu si kreu i delegacionit parlamentar, jo si përfaqësues i EPP dhe nuk është vendi për të diskutuar për zhvillimet në PD. Do kemi një konferencë në Roterdam javës që vjen, atje do kemi takime, dhe do diskutojmë dhe për zhvillimet në Shqipëri.

Ishte goxha përvojë ajo që patëm në 2017 kur patëm nderin të ndihmonim në tejkalimin e disa diferencave politike. Kam simpati për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sot jam si kreu i kom parlamentar i çështjeve të jashtme. Sot nuk kam mundësi të bëj komente publike për çfarë po ndodh në PD.

Të jeni të sigurt se në kapacitetin tim si anëtar i CDU po i ndjekim të gjitha zhvillimet në PD nga afër dhe do përpiqemi të japim mbështetjen tonë si EPP që të tejkalohen dallimet ose ndasitë.” – u shpreh McAllister.4 Comments

  1. Salih karaxhic berisha i ka mare rruget e mutit,por ky serb kriminel mori ne qafe dhe nje parti qe ishte konkuruese,por me salihun dhe kjo parti i ka marre rruget e mutit,salihu e ka thene vete ne 1995 qe pas meje,te behet qameti.po realizohet

  2. USA dhe BE kurre nuk do e njofin Salih Shpellkarin si kryetar i PeDes dhe kurre sdo ket bashkepunim me ate pjese te PeDes Maloku vejn verdalle si pordha neper breke me ca maloke te trashe e te piset ,injorant dhe analfabet

  3. Gjiithmone ti bythshpuar baxhelle patronazhist do perghigjesh ajde te na hash ate qe sthuhet e ka theme Ram myti yt olegen kurv rama ju qin edhe grate dhe ju Ben ministra ekeni shembullin Brenda ne qeveri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *