• |
ide | kryesore

(VIDEO) Gafa e Gjicit: Nuk ka problem uji i pijshëm, veç se është përzier me ujin e vaditjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të funditNjë numër i lartë rastesh me bark, të vjella e temperaturë janë paraqitur në spitalin e Kukës gjatë së shtunës dhe ditën e sotme.

Safet Gjici kryetar i bashkisë tha në lagjen Muja se nuk është e vërtetë që ka probleme të ujit të pijshëm.

Sipas tij, uji është përzier me ujin vaditës pasi është bërë ndërhyrje nga një banor dhe për këtë rast po merret policia për hetime të mëtejshme.

‘Na rezulton që uji i i pijshëm është brenda normave dhe analizave dhe nuk rezulton që të kemi probleme me ujin e pijshëm, ujësjellësi i Kukësit është në krye të detyrës dhe ka ndalur furnizimin, ne kemi rregulla strike dhe analizat kryhen tre here në dite, deklarata e mjekut është keqinterpretuar nga rrjetet sociale dhe është zhfrytëzuar për poltikën ditore.’ tha Gjici.

Së fundmi Hasan Halilaj drejtor i NjVKSh Kukës, është shprehur se analizat kanë treguar se uji është i pastër dhe nuk përmban baktere në Kukës.

Lexo më tej: Helmim nga uji? Mbi 50 banorë të Kukësit përfundojnë në urgjencë 

Ndërsa sa i përket lagjes Muja në Shtiqën, sipas tij situata është nën kontroll ndërsa përgjigjet përfundimtare pritet të dalin nesër.

‘Lidhur me shqetësimin e banorët e Kukësit që kanë patur për ujin e pijshëm me idenë që është i ndotur themi se nga rezultat e analizave kanë treguar se uji është i pastër bakterioligjikisht në kushtet dhe parametrat fiziko-kimike dhe te klorit brenda normave të përcaktuar në ligj dhe qytetaret e Kukësit nuk kanë arsye të bëjnë panik. Ndërsa sa i përket ujit në një pjese të lagjes Muja në Shtiqen situata është në kontroll, uji është i ndalur nga ujësjellësi pasi ka pasur ndërhyrje në rrjet dhe nisur nga ky fakt kuptohet qe edhe uji ka pasur probleme. Nesër do të japim një raport të hollësishme për këtë çështje, pasi ka një afat 48 orë që të futen në laborator dhe të vërtetohet nëse uji është i pijshëm.’ tha Hasan Halilaj.11 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE SAFET GJICIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRES I MBAN GOJA ERE TAMAM SI UJI QE NGA PUSETA E MUTIT QELBESIRE FARE

  1. Populli i Kukesit me diarre e te vjella te mos beje panik se uji eshte nen kontroll. Popull llafazan!
   Hani canakun e politikes ditore qe servir rilindja, dhe mos na cani trapin si teper.

 2. Heres tjetr do jete i lidhur me ate te ujrave te bardha. Kjo pra eshte rilindja njerez me “kulture” dhe “njohuri” si pune ketij kasapit ne foto

  1. Ky eshte Safet Gici, nje nga fytyrat me groteske te rilindjes. Kur qeverisin individe si ky kokederr do te thote ka mbaruar gjithcka ne kete vend.

 3. Fraza gamor ti e gamor kush të vuni është tepër reale jo si ajo e ashtu quajtur komedia Prefekti që ishte kryekëput një gënjeshtër madhore.

  1. Në këtë vend me këtë qeverisje, Gomarët në drejtim si ky Safet Gici që kurr nuk bëhet derr, janë krejt normal. Këta janë aq injorantë në gënjeshtra e mashtrime…tamam si masa që i mbështet e voton..
   Hajt tung Albanistan!

 4. Ky fytyre-derr drejton Kukesin, cfare mund te presesh ne kete vend.
  Kujdes femijet kur shfaqet ne ekrane!
  Ky eshte fytyra e rilindjes!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *