• |
ide | kryesore

Rama sinjalizon legalizimin e kanabisit për përdorim personal (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Nga konferenca e sotme për mediat, Edi Rama sinjalizoi edhe legalizimin e kanabisit për përdorim personal.

Lexo më tej: Legalizimi i kanabisit/ Pse Ramës iu desh të fshihej pas Këshillimit Kombëtar 

Sipas kryeministrit, do të vendoset me “Këshillimin Kombëtar” për këtë çështje, sikurse u vendos për legalizimin e kanabisit mjekësor.

Lexo më tej: Pikat kryesore/ Çfarë do të arrijë Rama me Këshillimin Kombëtar 

“Ju kujtoj që për legalizimin e kanabisit mjekësor e kemi konsultuar me shqiptarët dhe në këshillimin kombëtar kanë marrë pjesë gati gjysmë milionë shqiptarë që kanë thënë po, do bëhet. Në këshillimin e ardhshëm do i pyesim edhe nese doni të legalizohet dhe përdorimi rekreativ i kanabisit apo jo, do i pyesim, pra për përdorimin personal.

Apo do vijojë të jetë krim që dënohet dhe që çon fatkeqësisht shumë të rinj në burg. Nëse do thonë po do e bëjmë edhe atë, se kemi një dilemë për këtë gjë. Po të më pyesni mua tani, e po t’u hap mendjen e zemrën do shikoni që jam i dyzuar në këtë pikë. Dhe në diskutimet e brendshme ka pro e kundër, ndaj është këshillimi kombëtar”, tha Rama.

©LAPSI.AL 


11 Comments

 1. Shyqyr dhe ishalla e ben, e vetmja gje e mir qe do mbahet mend. Ngelen nacut duke u ra brenda per nje teke e duke paguar polica e prokuror mijra euro per nje teke.

  1. Ngelen edhe kollovaret që të shkërdhejnë farefisin o robqir! Po pra 1 teke hashash+ 1 teke alkool dhe plas kallashi dhe vriten të pafajshëm dhe fluturojnë makinat me 100 km/h në mes të qytetit dhe shtypin familjarët në viza të bardha.Ju bashkë me EDrogën duheni djegur me acid.

   1. Ik ore te qift derri listen e dasmes ty ropqir muti, cop kari provincial. Kujt i do kari me e pi e pi dhe pik ore fisqir halesh, ik andej nga fshati nga ke ardhur e jeto me ariun per qafe. Na tregoke ti me nje teke kap kallashin, ik ore cop injoranti mos komento me komentet e mia e mos shaj se kallashin ta fus te pidhi i grave te familjes. Ik sa ta qiva mamin ne goj ropqir, mos shkuaj me te kometet e mia o katunar muti. Kush ti tregon keto pralla qe pike nje teke e kap kallashin, ik ore kar shif filma me diversant se nuk merr vesh katunari nga keto pun. Ca ti besh teknologjis qe u dha mundesi edhe karave si puna jote te shkruajn, fshatar arrash e cop mishi me dy sy. Kush pi teke qetsohet e nuk kap kallash o cop kari, kush pi alkol shko e kap kallash e te qi mamin ne byth ty. Ketu ska lidhje politika o fisqir i degjeneruar, na trego ti pi teke e pastaj raki. Hjade cop kari hajde, se ta ben tekja apo rakia, ta ben mendja e semur qe ke, dhe tekja apo rakia eshte preteksti. Te qift afrika listen e dasmes o katunar provincial. Ik o te qifshin ropt se sje per keto pun, as mos e lexo e as mos komento, leje pastaj te shash te tjeret nga familja, sa leht te del nga goja o te qifsha ato ropt, se fshihesh pas kompjuterit po krymbat si ty dhjesin gjak ball per ball se dukesh ca varikarsi provincial qe je. Nuk shahet shqiptari nga familje o katunar.

 2. Doli ne profesionin qe din ta beje sh mire!!Kete pune e qan fare dhe zhgarravinat & hajduterine dhe shkaterrimin fizik te vendit dhe tani shkaterrimin e femijve qe ne embrion Dihet me shkence cfare mund te riprodhoje nje cift qe konsumon droga !!!Femije te semure dhe me keq te deformuar!!!!Keqardhje dhe per f”djalin e tij”Te vjen keq cfare prodhimi!!!

 3. Te rrime shtremet e te folim drejt ne kete fushe je EKSPERT. Deri sa e nise coje deri ne fund. Legalizo kokainen dhe per kenaqesine e Gaz Bardhit legalizo edhe Prindi 1 dhe Prindi2. Do ngelesh ne histori si kryeministri i nje populli kurve,qe te jep voten ty shkerdhate

 4. Kete e ka shashke per te terhequr vemendjen ne nje drejtim kur ne drejtimin tjeter do te vjedh pa hesap .
  Nuk ka zgjidhje dhe nuk bene hajer ky vend pa e shporrur kryeqelbesiren .

 5. “FOTO HISTORIKE: Sot PD kërkoi, që burgu i Spaçit dhe i Tepelenës të shpallen Muze Kombëtar.

  Mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto si kujtim me shënimin: “Kjo ishte qelia ku u burgos për herë të parë një kryetar opozite, me urdhër nga Presidenti Berisha”,Shpellkarit edi kokainomani i pelqen Prasi i salihut qe ja ka futur qe kur lindi dhe akoma ne byth e mban,dhurata vlersohet apo jo o edi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *