• |
ide | kryesore

“Dhurata më e bukur që mund të kërkonim”: Sharapova bëhet mama, në 1 korrik lindi Theodore

-Instant, SportNjoftimin e shtatzënisë e kishte bërë përmes rrjeteve sociale, kur pesë herë kampionia e Grand Slam ishte në pritje prej disa muajsh dhe sot Maria Sharapova ia prezantoi botës së rrjeteve sociale të voglin e saj Theodore: “Dhurata më e bukur, sfiduese dhe shpërblyese që mund të dëshironte familja jonë e vogël”. Theodori është tashmë 15 ditësh, ka lindur më 1 korrik dhe ishte koha që Sharapova tia paraqiste botës.

Babai, i premtuari i ardhshëm për martesë i ish-numrit 1 në botë, është Alexander Gilkes, një biznesmen britanik, mik i dashur i Windsor dhe shoqërues i Mashës që nga viti 2018. Maria Sharapova, ish-numri 1 i botës dhe kampione e 5 titujve Grand Slam, si dhe tre herë kampione ndërkombëtare në Romë, shpalli lamtumirën e saj nga tenisi në shkurt 2020.

Pas tërheqjes, tenistja ruse u fokusua kryesisht në biznes, duke ndjekur gjithnjë e më shumë nga afër kompaninë e saj të ëmbëlsirave Sugarpova dhe duke ndjekur Gilkes në shfaqjet dhe ekspozitat e artit në Evropë. Në dhjetor, fejesa, madje edhe ajo e shpallur në rrjetet sociale ashtu si shtatzënia, u zbulua tre muaj më parë pas javësh të tëra në fshehtësi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *