• |
ide | kryesore

Video/ Lewandowski flet për herë të parë si sulmues i Barcelonës: “Dua të fitoj. E lehtë të vendosja të vija këtu”

-Instant, Sport, Video


Sapo zbarkoi në Miami, ku iu bashkua shokëve të tij të rinj te Barcelona, Robert Lewandowski shprehet “shumë i lumtur që jam këtu. Ishte e lehtë të vendosja të vija te Barça”, raporton faqja zyrtare e klubit blaugrana.

“Barça është rikthyer. Mendoj se mund të ndihmoj që skuadra të kthehet në majat e futbollit evropian. Ishin ditë të gjata. Shpresoj se do të fillojmë të fitojmë menjëherë: më pëlqen të fitoj trofe dhe ky është një kapitull i ri për mua, me sfida të reja. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për mua. Gjithmonë kam dashur të luaj në La Liga dhe për një skuadër të madhe. Unë kam folur tashmë me Xavi dhe i di idetë e tij. Ai ishte një lojtar i madh dhe ka përpara vetes një të ardhme të madhe si trajner”, përfundoi sulmuesi polak, i cili përshëndeti Bayern Mynih pas tetë sezonesh, 19 trofesh dhe 344 golash të shënuar në 375 ndeshje.

Merkato e transferimeve të Barcelonës nuk do të ndalet me blerjen e Robert Lewandowskit. Siç raporton Radio MARCA, Blaugranat në orët e ardhshme duan të mbyllin negociatat edhe për mbrojtësin e Chelsea, Cesar Azpilicueta. Spanjolli është në skadencë kontrate pas një viti dhe vlerësohet rreth tetë milionë euro, por Barça është e bindur se do të jetë në gjendje të gjejë një marrëveshje me shifra më të ulëta me Blues, pasi tashmë ka arritur prej kohësh një marrëveshje totale me futbollistin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *