• |
ide | kryesore

4 shenjat më xheloze të Horoskopit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sipas astrologjisë, këto 4 shenja të zodiakut janë me xhelozet, si në marrëdhëniet e dashurisë, ashtu edhe në punë dhe miqësi.

Dashi

Dashi është një shenjë e padurueshme e zodiakut dhe xhelozia e tij lind pikërisht nga padurimi për të arritur qëllimet dhe ëndrrat e tij. Ata shpesh ndihen sikur vazhdimisht përpiqen të arrijnë të tjerët. Në fakt, ata janë liderë dhe jashtëzakonisht konkurrues, ndaj janë xhelozë ndaj njerëzve që përparojnë më shpejt se ata. Në vend që të përqendroni energjinë tuaj të shqetësuar në atë që kanë arritur të tjerët, këshilla është ta ridrejtoni atë drejt një qëllimi më të vlefshëm. Gjeni shkakun që ndez fuqinë tuaj të brendshme.

Gaforrja

Të mbushura me marrëdhëniet e tyre të thella, shenjat e ujit kanë frikë nga çdo gjë që kërcënon ato marrëdhënie. Nën guaskën e tyre të ftohtë gjenden individë tepër të ndjeshëm, të cilët kërcënohen lehtësisht nga rreziqe të tjera. Ata dëshirojnë sigurinë dhe stabilitetin, kështu që përdorin xhelozinë për t’i mbajtur afër të dashurit. Edhe pse tundohen të mbajnë frikën dhe pasigurinë brenda, është më mirë t’i lini ato emocione të rrjedhin. Në vend që të ndiheni të pasigurt, përdorni zemrën tuaj për t’u treguar të dashurve tuaj se sa shumë i vlerësoni ata.

Luani

Luanët lulëzojnë kur “shkëlqejnë” në qendër të vëmendjes dhe nuk janë shumë të emocionuar kur dikush i shtyn në prapaskenë për të marrë drejtimin. Nëse Luanët mund të shprehen dhe të ndihen të vlerësuar, ata janë më pak të prirë për xhelozi, por kur u mungon vëmendja, vështirë se mund të durojnë kur të tjerët marrin komplimente.

Akrepi

Xhelozia buron nga paranoja e Akrepit. Ju jeni një nga shenjat më kreative të Zodiakut, por mund ta përdorni këtë vizion për të shpikur skenarë që në të vërtetë nuk ndodhin. Në vend që të imagjinoni skenarin më të keq të mundshëm, pse të mos përdorni imagjinatën tuaj të gjallë? Imagjinoni gjërat të ndodhin në favorin tuaj. /Telegrafi


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *