• |
ide | kryesore

FOTO/ Brenda shtëpisë misterioze të bosit të mafias John Gotti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKjo është pamja rrëqethëse e rezidencës së braktisur që i përkiste gangsterit famëkeq John “Dapper Don” Gotti. Në oborr sheh makina të ndryshkura ndërsa brenda zbulohet edhe një dhomë sekrete.

Ishte një YouTubers që vizitoi shtëpinë e rrënuar vite pasi ajo u bastis nga FBI. I njohur si “Teflon Don” ose “Dapper Don”, Gotti fitoi famë në vitet 1980 pasi mori përsipër familjen e krimit Gambino, e cila ishte një nga klanet më të fuqishme. në Amerikë në atë kohë.

John Gotti's New York mansion has been abandoned since 2016

Ishte Kyle McGran që eksploroi pronën e braktisur të Gottit në Nju Jork dhe ajo që gjeti ishte e mahnitshme.

Pamjet e frikshme tregojnë rezidencën e zbrazët në gjendje të mjerë me oborrin e pambajtur dhe gardhe të rrëzuara. Gotti nuk ishte i fiksuar për pasurinë e tij, të cilën pëlqente ta shpenzonte në makina, rroba të bukura dhe mobilje.

One room was filled with books

Thuhej se ai fitonte 4 milionë dollarë në vit gjatë kohës së tij si bos mafioz. Shumë nga ato para u derdhën në pronën Old Westbury, e cila ka fushën e saj të basketbollit, një fushë tenisi, një pishinë, garazh dhe një shtëpi për mysafirë me një apartament të pamobiluar.

Rrobat gjenden ende në dysheme nëse hyn nga dera e përparme e cila hapet në një holl të madh, me pllaka, me një shkallë fluture. Në kuzhinë, ka ende gota të shpërndara nëpër stola graniti dhe rafte plot me libra në një nga hapësirat private të zyrave.

Pjesa më e madhe e mobiljeve mbeten të paprekura. Madje edhe këmisha e kostumit të Gotti është ende të varur në dhomën e tij të gjumit.

Among the loot were Gucci and Armani shirts

Ka gjithashtu makina klasike të braktisura që ishin të mbuluara me barëra të këqija dhe një shesh lojërash për fëmijë që është ndryshkur dhe zhytur në barëra të gjata.

Old vehicles believed to belong to the family were found stashed among shrubs

Në një moment, Kyle pa edhe një dhomë sekrete të fshehur pas një rafti librash. Ai gjeti këmisha në varëse, pallto dhe grumbuj rrobash dhe fotosh të fshehura aty, duke përfshirë një kartë të shkruar nga vajza e Gotti, Victoria.

The YouTubers found a secret room full of clothes and trash

Gotti u burgos në vitin 1992 dhe u dënua me burgim të përjetshëm pa lirim me kusht pasi u akuzua për 5 vrasje, komplot për të kryer vrasje, shantazh, pengim të drejtësisë, evazion fiskal, lojëra të paligjshme të fatit, zhvatje dhe huamarrje.

Ai vdiq një dekadë më vonë nga kanceri i fytit në moshën 61-vjeçare. Shtëpia u pa për herë të parë në filmin e vajzës së tij, Victoria Gotti me titullin “Growing Up Gotti”. ©LAPSI.al

Former Mafia boss John Gotti, died at a prison hospital while serving a life sentence in Springfield, Missouri, in 20022 Comments

  1. Hajde bos mafioz hajde. Sa fitonte ky ne vit ne Amerike, fitojne ne nje muaj te ne tigri i financave apo lali i lekut

    1. Hajde budalla hajde..Po ne ’80 e di ti sa ishin 4 milion dollare? Krahason ti vitet 80′ me Escobarin e 2022-it?!…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *